Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser zakończy rok 2014 na ponad 20 proc. wzroście?

Dachser w Polsce chwali się wynikami za rok 2014 - według wewnętrznych prognoz, firma osiągnie ponad 20-procentowy wzrost przychodów. Są to na razie wstępne wyniki, bo ostateczne finansowe podsumowanie roku 2014 jeszcze trwa.
Jak podkreśla zarząd Dachsera - dobre wyniki finansowe spółki wynikają z nawiązania współpracy z nowymi klientami oraz dynamicznego wzrostu obrotów. Coraz więcej międzynarodowych firm jest zainteresowanych polskim rynkiem, jako bardzo konkurencyjnym w regionie miejscem na lokowanie zakładów produkcyjnych lub centrów dystrybucyjnych. - Pomimo nie najlepszych informacji ekonomicznych płynących z rynku niemieckiego, nadal pozostaje on głównym celem dla polskich eksporterów – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. - Kolejnym takim rynkiem są Czechy – na tym kierunku odnotowaliśmy ostatnio jeden z największych wzrostów przewozów drobnicowych. Ten wynik zawdzięczmy bliskości rynków oraz temu, że wielu producentów ulokowanych w Polsce dostarcza swoje wyroby do Czech– dodaje. Kolejnymi istotnymi rynkami są Francja, Austria i kraje skandynawskie. Dachser realizuje obecnie codzienne połączenia do większości krajów Europy. Najwięcej, bo aż 15 linii codziennie wyjeżdża do Niemiec.  
Co przyniesie 2015?
- W 2015 roku przewidujemy dalszą ekspansję polskiego eksportu oraz nawet dwucyfrowy wzrost wolumenu obsługiwanych przesyłek. Prognozy gospodarcze oraz nastroje wśród naszych klientów napawają nadzieją, że 2015 rok powinien być przynajmniej tak samo dobry jak poprzedni – podsumowuje Grzegorz Lichocik.
Dachser w Polsce
Firma Dachser zatrudnia obecnie w Polsce 300 pracowników w 8 oddziałach (pod Pruszkowem k. Warszawy, w Warszawie, Strykowie, Szczecinie, Wrocławiu, Gądkach k. Poznania, Sosnowcu k. Katowic i Gdańsku). Firma specjalizuje się w logistyce kontraktowej, magazynowaniu i konfekcjonowaniu towarów oraz usługach transportu ładunków drobnicowych (ładunki częściowe i całopojazdowe), a także logistyce transportu lotniczego i morskiego.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.