Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser zakończy rok 2014 na ponad 20 proc. wzroście?

Dachser w Polsce chwali się wynikami za rok 2014 - według wewnętrznych prognoz, firma osiągnie ponad 20-procentowy wzrost przychodów. Są to na razie wstępne wyniki, bo ostateczne finansowe podsumowanie roku 2014 jeszcze trwa.
Jak podkreśla zarząd Dachsera - dobre wyniki finansowe spółki wynikają z nawiązania współpracy z nowymi klientami oraz dynamicznego wzrostu obrotów. Coraz więcej międzynarodowych firm jest zainteresowanych polskim rynkiem, jako bardzo konkurencyjnym w regionie miejscem na lokowanie zakładów produkcyjnych lub centrów dystrybucyjnych. - Pomimo nie najlepszych informacji ekonomicznych płynących z rynku niemieckiego, nadal pozostaje on głównym celem dla polskich eksporterów – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. - Kolejnym takim rynkiem są Czechy – na tym kierunku odnotowaliśmy ostatnio jeden z największych wzrostów przewozów drobnicowych. Ten wynik zawdzięczmy bliskości rynków oraz temu, że wielu producentów ulokowanych w Polsce dostarcza swoje wyroby do Czech– dodaje. Kolejnymi istotnymi rynkami są Francja, Austria i kraje skandynawskie. Dachser realizuje obecnie codzienne połączenia do większości krajów Europy. Najwięcej, bo aż 15 linii codziennie wyjeżdża do Niemiec.  
Co przyniesie 2015?
- W 2015 roku przewidujemy dalszą ekspansję polskiego eksportu oraz nawet dwucyfrowy wzrost wolumenu obsługiwanych przesyłek. Prognozy gospodarcze oraz nastroje wśród naszych klientów napawają nadzieją, że 2015 rok powinien być przynajmniej tak samo dobry jak poprzedni – podsumowuje Grzegorz Lichocik.
Dachser w Polsce
Firma Dachser zatrudnia obecnie w Polsce 300 pracowników w 8 oddziałach (pod Pruszkowem k. Warszawy, w Warszawie, Strykowie, Szczecinie, Wrocławiu, Gądkach k. Poznania, Sosnowcu k. Katowic i Gdańsku). Firma specjalizuje się w logistyce kontraktowej, magazynowaniu i konfekcjonowaniu towarów oraz usługach transportu ładunków drobnicowych (ładunki częściowe i całopojazdowe), a także logistyce transportu lotniczego i morskiego.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.