Dodaj ogłoszenie o pracy


PEKAES rozwija działalność w Europie Środkowo-Południowej

PEKAES wspólnie z nowym partnerem – węgierską firmą Englmayer Hungaria Kft,  uruchomił nowoczesny serwis drobnicowy obejmujący swoim zasięgiem Europę Środkowo-Południową, co pozwoli na kilkukrotny wzrost obrotów pomiędzy krajami. Nawiązana współpraca to jeden z elementów umacniania pozycji PEKAES na rynku międzynarodowym.
Polska spółka giełdowa z branży TSL systematycznie rozwija swój biznes poza granicami kraju. Dzięki podpisanej umowie z Englmayer Hungaria Kft, która zastąpi dotychczasowego partnera – firmę GHIBLI, PEKAES uruchomił nową sieć drobnicową w rejonie Europy Środkowo Południowej, na którą składa się system dystrybucji z 5 terminalami oraz codzienne połączenie z większością krajów południowo-wschodniej Europy, czyli Rumunią, Bułgarią, Słowenią, Chorwacją, Serbią, Bośnią i Hercegowiną, Czarnogórą, Macedonią, Albanią i Grecją.
Teraz polski operator, przy wsparciu zagranicznego partnera, będzie w stanie realizować większą liczbą zamówień w tej części Europy.
- Englmayer Hungaria to czołowa, węgierska firma spedycyjno-logistyczna z 20-letnim doświadczeniem. Pozycja oraz możliwości infrastrukturalne, jakie oferuje pozwoli nam na zaoferowanie naszym klientom usług na europejskim poziomie, szczególnie w kwestii szybkości usług. Realizacja dostaw przesyłek od momentu wejścia do terminalu Biatorbay pod Budapesztem w dowolne miejsce w tej części Europy wyniesie jedynie 24-48 godziny. – wskazuje Marek Tkaczyk, dyrektor drobnicy międzynarodowej, PEKAES SA.
Zmiana kontrahenta została również podyktowana planami dalszego rozwoju działalności PEKAES w regionie Europy Południowo-Wschodniej. Spółka chce zwiększać swoją obecność na rynkach zagranicznych poprzez rozbudowę lub uruchamianie nowych, bardziej wydajnych sieci. Wspólnie z firmą Englmayer Hungaria Kft będzie budować i rozwijać serwis drobnicowy do i z Węgier oraz krajów sąsiednich.

(źr. PEKAES)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.