Dodaj ogłoszenie o pracy


PEKAES rozwija działalność w Europie Środkowo-Południowej

PEKAES wspólnie z nowym partnerem – węgierską firmą Englmayer Hungaria Kft,  uruchomił nowoczesny serwis drobnicowy obejmujący swoim zasięgiem Europę Środkowo-Południową, co pozwoli na kilkukrotny wzrost obrotów pomiędzy krajami. Nawiązana współpraca to jeden z elementów umacniania pozycji PEKAES na rynku międzynarodowym.
Polska spółka giełdowa z branży TSL systematycznie rozwija swój biznes poza granicami kraju. Dzięki podpisanej umowie z Englmayer Hungaria Kft, która zastąpi dotychczasowego partnera – firmę GHIBLI, PEKAES uruchomił nową sieć drobnicową w rejonie Europy Środkowo Południowej, na którą składa się system dystrybucji z 5 terminalami oraz codzienne połączenie z większością krajów południowo-wschodniej Europy, czyli Rumunią, Bułgarią, Słowenią, Chorwacją, Serbią, Bośnią i Hercegowiną, Czarnogórą, Macedonią, Albanią i Grecją.
Teraz polski operator, przy wsparciu zagranicznego partnera, będzie w stanie realizować większą liczbą zamówień w tej części Europy.
- Englmayer Hungaria to czołowa, węgierska firma spedycyjno-logistyczna z 20-letnim doświadczeniem. Pozycja oraz możliwości infrastrukturalne, jakie oferuje pozwoli nam na zaoferowanie naszym klientom usług na europejskim poziomie, szczególnie w kwestii szybkości usług. Realizacja dostaw przesyłek od momentu wejścia do terminalu Biatorbay pod Budapesztem w dowolne miejsce w tej części Europy wyniesie jedynie 24-48 godziny. – wskazuje Marek Tkaczyk, dyrektor drobnicy międzynarodowej, PEKAES SA.
Zmiana kontrahenta została również podyktowana planami dalszego rozwoju działalności PEKAES w regionie Europy Południowo-Wschodniej. Spółka chce zwiększać swoją obecność na rynkach zagranicznych poprzez rozbudowę lub uruchamianie nowych, bardziej wydajnych sieci. Wspólnie z firmą Englmayer Hungaria Kft będzie budować i rozwijać serwis drobnicowy do i z Węgier oraz krajów sąsiednich.

(źr. PEKAES)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.