Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel i British American Tobacco - wspólny rozwój innowacji w logistyce zintegrowanej

Kuehne + Nagel i British American Tobacco przedłużyli współpracę w zakresie wdrażania nowych globalnych rozwiązań logistyki zintegrowanej. Zakres usług logistycznych został poszerzony o nowe aktywności Kuehne + Nagel, co pozwoli na dalsze innowacje w obecnym łańcuchu dostaw British American Tobacco (BAT).

Zmieniono koncepcję działalności Globalnego Centrum Usług Logistyki Morskiej i Lotniczej, które teraz integruje wszystkie światowe przepływy ładunków transportem lotniczym i morskim firmy BAT w ramach jednej „logistycznej wieży kontrolnej”. W przeciwieństwie do poprzedniego modelu operacyjnego, który uwzględniał podział dostaw ładunków według zasięgu geograficznego, nowa koncepcja „logistycznej wieży kontrolnej” obejmuje zarządzanie „end–to–end” całym łańcuchem dostaw w zakresie wszystkich towarów oraz wejścia i wyjścia ładunków na całym świecie poprzez jedną platformę informacyjną.
Platforma zapewnia pełną widoczność ruchów produktów na wszystkich etapach transportu oraz pozwala na lepsze podejmowanie decyzji w zakresie logistyki przez firmę BAT. Dodatkowo, ustandaryzowane globalnie procesy, są kompatybilne z wiedzą lokalną, poprzez rozbudowaną sieć połączeń lotniczych i morskich Kuehne + Nagel na całym świecie, co w rezultacie zwiększa wydajność.
- Rynek w którym działa firma BAT zmienia się bardzo szybko. Dzięki bliskiej współpracy i dalszemu rozwojowi usług logistycznych naszej wieży kontrolnej, firma BAT może błyskawicznie reagować na nowe wyzwania – powiedział Tobias Jerschke, global head of integrated logistics, Kuehne + Nagel.

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.