Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel i British American Tobacco - wspólny rozwój innowacji w logistyce zintegrowanej

Kuehne + Nagel i British American Tobacco przedłużyli współpracę w zakresie wdrażania nowych globalnych rozwiązań logistyki zintegrowanej. Zakres usług logistycznych został poszerzony o nowe aktywności Kuehne + Nagel, co pozwoli na dalsze innowacje w obecnym łańcuchu dostaw British American Tobacco (BAT).

Zmieniono koncepcję działalności Globalnego Centrum Usług Logistyki Morskiej i Lotniczej, które teraz integruje wszystkie światowe przepływy ładunków transportem lotniczym i morskim firmy BAT w ramach jednej „logistycznej wieży kontrolnej”. W przeciwieństwie do poprzedniego modelu operacyjnego, który uwzględniał podział dostaw ładunków według zasięgu geograficznego, nowa koncepcja „logistycznej wieży kontrolnej” obejmuje zarządzanie „end–to–end” całym łańcuchem dostaw w zakresie wszystkich towarów oraz wejścia i wyjścia ładunków na całym świecie poprzez jedną platformę informacyjną.
Platforma zapewnia pełną widoczność ruchów produktów na wszystkich etapach transportu oraz pozwala na lepsze podejmowanie decyzji w zakresie logistyki przez firmę BAT. Dodatkowo, ustandaryzowane globalnie procesy, są kompatybilne z wiedzą lokalną, poprzez rozbudowaną sieć połączeń lotniczych i morskich Kuehne + Nagel na całym świecie, co w rezultacie zwiększa wydajność.
- Rynek w którym działa firma BAT zmienia się bardzo szybko. Dzięki bliskiej współpracy i dalszemu rozwojowi usług logistycznych naszej wieży kontrolnej, firma BAT może błyskawicznie reagować na nowe wyzwania – powiedział Tobias Jerschke, global head of integrated logistics, Kuehne + Nagel.

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.