Dodaj ogłoszenie o pracy


L’Oréal Polska zostaje w Parkach Prologis

Prologis, globalny lider nieruchomości dystrybucyjnych, poinformował dziś o przedłużeniu umowy najmu 19,5 tys. mkw. w Prologis Park Błonie II z firmą L’Oréal Polska. Prologis współpracuje z firmą kosmetyczną L’Oréal Polska od przeszło 15 lat (od 1999 roku). Początkowo spółka wynajmowała powierzchnię w Prologis Park Błonie, a w lipcu 2010 roku przeprowadziła się do Prologis Park Błonie II.

Międzynarodowa firma doradcza Colliers International pośredniczyła w transakcji zawarcia umowy. - Cieszymy się mogąc kontynuować naszą współpracę z tak ważnym klientem, jakim jest firma L’Oréal Polska. Od 15 lat obiekty magazynowe Prologis spełniają wymagania firmy i umożliwiają jej prowadzenie działalności na najwyższym poziomie – powiedziała Emilia Szyszka, leasing manager Prologis. - Lokalizacja parku, jakość obiektu, dostęp do grupy wykwalifikowanych pracowników oraz bliskość partnerów biznesowych, którzy prowadzą działalność w okolicy są najważniejszymi atutami dla naszego klienta.
- Dzięki elastycznemu i profesjonalnemu podejściu obu firm Prologis i L’Oréal Polska mogliśmy sfinalizować transakcję w bardzo krótkim czasie. Umowa ta jest potwierdzeniem, iż Błonie i warszawska strefa II cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem międzynarodowych korporacji - powiedział Tomasz Kasperowicz z Colliers International, który reprezentował firmę L’Oreal Polska.
Prologis Park Błonie II składa się z trzech budynków magazynowych o łącznej powierzchni 112 tys. mkw. z możliwością rozbudowy o kolejne 121 tys. mkw. Kompleks zlokalizowany jest w obrębie Strefy Przemysłowej Błonie-Pass, trzy kilometry na zachód od centrum Błonia oraz 0,5 kilometra od drogi krajowej E30 (Berlin-Poznań-Warszawa-Biała Podlaska) i 10 kilometrów od Węzła Tłuste.
Działając aktywnie w pięciu krajach w regionie (Polska, Czechy, Węgry, Słowacja i Rumunia) z portfolio 4,1 miliona mkw.,  Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 30 września 2014 roku).

(źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.