Dodaj ogłoszenie o pracy


Tańczący z paletami w Grupie Raben

Najczęstszą przyczyną śmiertelnych wypadków z udziałem wózków widłowych w perspektywie ostatnich 5 lat było: wywrócenie (32 proc.), najechanie (19,70 proc.) oraz przygniecenie (18,50 proc.) - podaje firma STILL na podstawie swoich badań. Do wywrócenia się wózka widłowego dochodzi zazwyczaj z powodu brawury operatora, zbyt dużej prędkości jazdy na zakrętach i wysokiego środka ciężkości wózka. Istotne znaczenie dla bezpieczeństwa w magazynie ma więc świadomość operatorów wózków widłowych. 


Chcąc wzmocnić świadomość zagrożeń jakie mogą spotkać operatorów widlaków, Grupa Raben zorganizowała dla swoich pracowników pierwszy ogólnopolski konkurs dla użytkowników wózków widłowych pt. „Tańczący z paletami”. Jego celem jest promocja precyzyjnego i bezpiecznego przewożenia ładunków w magazynie.
Konkurs składał się z dwóch elementów:

  • szkolenia z zasad bezpiecznego poruszania się wózkiem widłowym po magazynie oraz testu pisemnego z wiedzy przedstawionej podczas warsztatów,
  • konkursu - przejazdu z paletami i innymi niespodziankami (operatorzy wózków widłowych musieli m.in. przewieźć paletę z ustawioną na niej piłką w taki sposób, by jej nie strącić).

Część teoretyczna przypominała o kluczowych elementach bezpieczeństwa, aby:

- z wysokim ładunkiem jeździć tyłem,
- zapinać pasy bezpieczeństwa,
- w trakcie wywrotki pozostać w wózku,
- kończąc pracę wyjmować kluczyki ze stacyjki,
- nie przekraczać dopuszczalnych prędkości.

W konkursie udział wzięli przedstawiciele magazynierów wysokiego składu z wielu lokalizacji Grupy Raben. 12 stycznia 2015 roku odbył się w Gądkach ogólnopolski finał, podczas którego wyłoniono zwycięzców. Kryształowe palety wręczali dyrektor generalny spółki Raben Polska – Janusz Anioł oraz dyrektor logistyki fresh logistics – Jarosław Gulowaty.

Zwyciężył Marcin Kamiński ze Strykowa. Tuż za nim uplasowali się Dawid Lebda z Tarnowa i Artur Terlecki z Gądek. Wszystkim uczestnikom gratulujemy precyzji.

- Mamy świadomość roli operatora logistycznego w całym łańcuchu dostaw. Bezpieczeństwo osób i towarów w magazynie jest naszym priorytetem, stanowi pierwszy z naszych celów społecznej odpowiedzialności biznesu. Uwrażliwienie operatorów wózków widłowych w tym zakresie, pomoże osiągnąć nam wizję „zero wypadków w magazynie” – mówi Marta Szymborska, koordynator działań marketingowych i CSR.

_

(źr. Raben Group)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.