Dodaj ogłoszenie o pracy


Tańczący z paletami w Grupie Raben

Najczęstszą przyczyną śmiertelnych wypadków z udziałem wózków widłowych w perspektywie ostatnich 5 lat było: wywrócenie (32 proc.), najechanie (19,70 proc.) oraz przygniecenie (18,50 proc.) - podaje firma STILL na podstawie swoich badań. Do wywrócenia się wózka widłowego dochodzi zazwyczaj z powodu brawury operatora, zbyt dużej prędkości jazdy na zakrętach i wysokiego środka ciężkości wózka. Istotne znaczenie dla bezpieczeństwa w magazynie ma więc świadomość operatorów wózków widłowych. 


Chcąc wzmocnić świadomość zagrożeń jakie mogą spotkać operatorów widlaków, Grupa Raben zorganizowała dla swoich pracowników pierwszy ogólnopolski konkurs dla użytkowników wózków widłowych pt. „Tańczący z paletami”. Jego celem jest promocja precyzyjnego i bezpiecznego przewożenia ładunków w magazynie.
Konkurs składał się z dwóch elementów:

  • szkolenia z zasad bezpiecznego poruszania się wózkiem widłowym po magazynie oraz testu pisemnego z wiedzy przedstawionej podczas warsztatów,
  • konkursu - przejazdu z paletami i innymi niespodziankami (operatorzy wózków widłowych musieli m.in. przewieźć paletę z ustawioną na niej piłką w taki sposób, by jej nie strącić).

Część teoretyczna przypominała o kluczowych elementach bezpieczeństwa, aby:

- z wysokim ładunkiem jeździć tyłem,
- zapinać pasy bezpieczeństwa,
- w trakcie wywrotki pozostać w wózku,
- kończąc pracę wyjmować kluczyki ze stacyjki,
- nie przekraczać dopuszczalnych prędkości.

W konkursie udział wzięli przedstawiciele magazynierów wysokiego składu z wielu lokalizacji Grupy Raben. 12 stycznia 2015 roku odbył się w Gądkach ogólnopolski finał, podczas którego wyłoniono zwycięzców. Kryształowe palety wręczali dyrektor generalny spółki Raben Polska – Janusz Anioł oraz dyrektor logistyki fresh logistics – Jarosław Gulowaty.

Zwyciężył Marcin Kamiński ze Strykowa. Tuż za nim uplasowali się Dawid Lebda z Tarnowa i Artur Terlecki z Gądek. Wszystkim uczestnikom gratulujemy precyzji.

- Mamy świadomość roli operatora logistycznego w całym łańcuchu dostaw. Bezpieczeństwo osób i towarów w magazynie jest naszym priorytetem, stanowi pierwszy z naszych celów społecznej odpowiedzialności biznesu. Uwrażliwienie operatorów wózków widłowych w tym zakresie, pomoże osiągnąć nam wizję „zero wypadków w magazynie” – mówi Marta Szymborska, koordynator działań marketingowych i CSR.

_

(źr. Raben Group)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.