Dodaj ogłoszenie o pracy


PEKAES uruchomił nowy terminal w Legnicy

PEKAES uruchomił nowy terminal w Legnicy, co było rezultatem wcześniej przyjętej strategii rozwoju sieci drobnicowej. Atrakcyjne pod względem komunikacyjnym położenie filii w Legnicy usprawni realizację procesów operacyjnych w firmie i pozwoli obsłużyć jeszcze większą liczbę przesyłek.
Rosnące oczekiwania klientów oraz wzrost popytu na usługi z segmentu przesyłek drobnicowych skłoniły zarząd do poszukiwania rozwiązań mogących usprawnić procesy biznesowe przy jednoczesnej optymalizacji kosztów. W tym celu PEKAES uruchomił legnicki oddział składający się z terminala załadunkowego wraz z nowoczesną infrastrukturą o łącznej powierzchni 850 mkw z dostosowaną powierzchnią do obsługi towarów w temperaturze dodatniej oraz 7 doków.
- Od dłuższego czasu obserwujemy znaczący wzrost liczby zleceń w obszarze transportu drobnicowego w regionie dolnośląskim. Zdajemy sobie sprawę, że chcąc budować naszą przewagę konkurencyjną poprzez nowoczesną, spełniającą najwyższe standardy międzynarodowe obsługę klientów, powinniśmy koncentrować się na oferowaniu najwyższej jakości usług nawet przy rosnącym wolumenie przesyłek. Stąd decyzja o uruchomieniu filii w Legnicy, która przejęła część obowiązków wrocławskiego oddziału – przekonuje Maciej Bachman, prezes zarządu PEKAES SA.
Niewątpliwą zaletą obiektu jest również doskonałe położenie komunikacyjne – przy al. Rzeczypospolitej 116, w odległości niespełna 2 km od autostrady A4 oraz zaledwie 1,5 km od drogi ekspresowej S3, co gwarantuje szybki i wygodny dojazd do Wrocławia oraz innych dużych miast w regionie.
- Pozyskujemy dużych, referencyjnych klientów, dla których kluczowym aspektem współpracy jest krótki czas dostarczenia towaru i wysoka jakość serwisu. Za sprawą nowej filii będziemy w stanie szybciej i wydajniej obsługiwać wszystkie zlecenia w segmencie przesyłek drobnicowych, przez co umocnimy naszą pozycję rzetelnego i wiarygodnego kontrahenta – dodaje Arkadiusz Filipowski, Członek Zarządu, Dyrektor Handlowy PEKAES SA.
W 2014 roku spółka zmieniła lokalizacje magazynów i terminali w Rzeszowie, Białymstoku, Gdyni, Poznaniu, Gdańsku i Krakowie. W tym roku planowana jest dalsza rozbudowa sieci terminali przeładunkowych.

(źr. za inf. PEKAES)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.