Dodaj ogłoszenie o pracy


PEKAES uruchomił nowy terminal w Legnicy

PEKAES uruchomił nowy terminal w Legnicy, co było rezultatem wcześniej przyjętej strategii rozwoju sieci drobnicowej. Atrakcyjne pod względem komunikacyjnym położenie filii w Legnicy usprawni realizację procesów operacyjnych w firmie i pozwoli obsłużyć jeszcze większą liczbę przesyłek.
Rosnące oczekiwania klientów oraz wzrost popytu na usługi z segmentu przesyłek drobnicowych skłoniły zarząd do poszukiwania rozwiązań mogących usprawnić procesy biznesowe przy jednoczesnej optymalizacji kosztów. W tym celu PEKAES uruchomił legnicki oddział składający się z terminala załadunkowego wraz z nowoczesną infrastrukturą o łącznej powierzchni 850 mkw z dostosowaną powierzchnią do obsługi towarów w temperaturze dodatniej oraz 7 doków.
- Od dłuższego czasu obserwujemy znaczący wzrost liczby zleceń w obszarze transportu drobnicowego w regionie dolnośląskim. Zdajemy sobie sprawę, że chcąc budować naszą przewagę konkurencyjną poprzez nowoczesną, spełniającą najwyższe standardy międzynarodowe obsługę klientów, powinniśmy koncentrować się na oferowaniu najwyższej jakości usług nawet przy rosnącym wolumenie przesyłek. Stąd decyzja o uruchomieniu filii w Legnicy, która przejęła część obowiązków wrocławskiego oddziału – przekonuje Maciej Bachman, prezes zarządu PEKAES SA.
Niewątpliwą zaletą obiektu jest również doskonałe położenie komunikacyjne – przy al. Rzeczypospolitej 116, w odległości niespełna 2 km od autostrady A4 oraz zaledwie 1,5 km od drogi ekspresowej S3, co gwarantuje szybki i wygodny dojazd do Wrocławia oraz innych dużych miast w regionie.
- Pozyskujemy dużych, referencyjnych klientów, dla których kluczowym aspektem współpracy jest krótki czas dostarczenia towaru i wysoka jakość serwisu. Za sprawą nowej filii będziemy w stanie szybciej i wydajniej obsługiwać wszystkie zlecenia w segmencie przesyłek drobnicowych, przez co umocnimy naszą pozycję rzetelnego i wiarygodnego kontrahenta – dodaje Arkadiusz Filipowski, Członek Zarządu, Dyrektor Handlowy PEKAES SA.
W 2014 roku spółka zmieniła lokalizacje magazynów i terminali w Rzeszowie, Białymstoku, Gdyni, Poznaniu, Gdańsku i Krakowie. W tym roku planowana jest dalsza rozbudowa sieci terminali przeładunkowych.

(źr. za inf. PEKAES)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.