Dodaj ogłoszenie o pracy


Auta elektryczne do wynajęcia już w Polsce

Po raz pierwszy w Polsce, w Warszawie, wzorem innych europejskich stolic, można już wypożyczyć  samochód elektryczny. Wynajem aut oraz dostęp do dwunastu punktów doładowań w czterech największych warszawskich centrach handlowych to pilotażowy projekt jaki powstał z inicjatywy firmy e+ oraz wypożyczalni samochodów Express.

 

Pojazdy w 100proc. elektryczne to auta idealne do miasta, przyjazne środowisku i ciche. To tylko niektóre z zalet pojazdów jakie w niedalekiej przyszłości zrewolucjonizują rynek motoryzacyjny, co zgodnie podkreślają producenci i importerzy samochodów.
- Wprowadzenie możliwości wynajmu aut elektrycznych otwiera nową erę w branży motoryzacyjnej. Stwarza ponadto szansę sprawdzenia zalet użytkowania takich pojazdów w działalności biznesowej w dużych miastach, bez konieczności zakupu samochodu, którego cena jest na razie relatywnie wysoka. -  mówi Hubert Laszczyk, prezes zarządu w firmie Express.
Warto także zaznaczyć, iż nie tylko największe miasta w Europie jak Berlin, Paryż czy Londyn otwierają się na poszukiwanie nowych sposobów rozładowywania ruchu przy jednoczesnym minimalizowaniu ilości emisji spalin.

 

Obecnie firma Express proponuje wynajem elektrycznych samochodów dwóch  marek: Mitsubishi i-MiEV oraz Peugeot iOn. Cena wynajmu to koszt rzędu 359 zł brutto za dobę, z uwzględnieniem nielimitowanego dostępu do punktów ładowania oraz kosztów energii. Do końca 2013 roku e+ planuje zaoferować klientom dostęp do 300 punktów ładowania rozlokowanych w 14 największych aglomeracjach miejskich na terenie kraju, w tym również do punktów szybkiego ładowania, w których baterie pojazdu można doładować do 80proc. już w 30 minut.
(źr. Express S.A)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.