Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser rozbudowuje oddział we Wrocławiu

Dachser powiększył wynajmowaną na potrzeby oddziału we Wrocławiu powierzchnię magazynową oraz biurową. Obecnie magazyn operatora ma ponad 5 tys. mkw., a część biurowa blisko 500 mkw. Obiekt położony jest w jednym z wrocławskich parków magazynowych Panattoni Park Wrocław II.
Wrocławski oddział jest jedną z ośmiu lokalizacji operatora w Polsce, a po wynajęciu dodatkowej powierzchni jest trzecim pod względem wielkości krajowym magazynem Dachser. Oddział funkcjonuje we Wrocławiu od 2011 roku.
- Powiększona powierzchnia magazynowa i operacyjna pozwoli na sprawniejszą obsługę przesyłek, których ilość w ostatnich latach dynamicznie wzrasta. Nasi klienci, zajmujący się głównie eksportem, rozwijając się, dystrybuują coraz więcej towarów, a my musimy ich wspierać, wychodząc naprzeciw tym pozytywnym zmianom – mówi Michał Simkowski, kierownik oddziału Dachser we Wrocławiu. - W związku ze zwiększeniem wolumenu przesyłek oraz rozbudową oddziału, w najbliższych miesiącach planujemy zwiększenie zatrudnienia – dodaje.
Dzięki rozbudowie wrocławski oddział Dachser zyskał ponad 3 tys. mkw. powierzchni magazynowej i 250 mkw. powierzchni biurowej. Zatrudnia obecnie 35 pracowników. Klientami operatora na terenie Dolnego Śląska są głównie firmy z branży przemysłowej i dóbr użytkowych. Jako integralna część europejskiej sieci Dachser, oddział we Wrocławiu realizuje transporty w ramach produktu entargo do całej Zachodniej Europy. Oddział wrocławski zajmuje się obsługą przesyłek na wielu kierunkach, są to głównie Niemcy, a także Francja, Czechy,  Słowacja, Hiszpania i Włochy.
Firma Dachser zatrudnia obecnie w Polsce ponad 300 pracowników w 8 oddziałach (m.in. w Warszawie, Strykowie, Szczecinie, Wrocławiu, Poznaniu, Sosnowcu oraz Gdańsku). Firma specjalizuje się w obsłudze transportu ładunków drobnicowych w eksporcie (ładunki częściowe i całopojazdowe), logistyce kontraktowej, magazynowaniu i konfekcjonowaniu towarów oraz a także logistyce transportu lotniczego i morskiego.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.