Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser rozbudowuje oddział we Wrocławiu

Dachser powiększył wynajmowaną na potrzeby oddziału we Wrocławiu powierzchnię magazynową oraz biurową. Obecnie magazyn operatora ma ponad 5 tys. mkw., a część biurowa blisko 500 mkw. Obiekt położony jest w jednym z wrocławskich parków magazynowych Panattoni Park Wrocław II.
Wrocławski oddział jest jedną z ośmiu lokalizacji operatora w Polsce, a po wynajęciu dodatkowej powierzchni jest trzecim pod względem wielkości krajowym magazynem Dachser. Oddział funkcjonuje we Wrocławiu od 2011 roku.
- Powiększona powierzchnia magazynowa i operacyjna pozwoli na sprawniejszą obsługę przesyłek, których ilość w ostatnich latach dynamicznie wzrasta. Nasi klienci, zajmujący się głównie eksportem, rozwijając się, dystrybuują coraz więcej towarów, a my musimy ich wspierać, wychodząc naprzeciw tym pozytywnym zmianom – mówi Michał Simkowski, kierownik oddziału Dachser we Wrocławiu. - W związku ze zwiększeniem wolumenu przesyłek oraz rozbudową oddziału, w najbliższych miesiącach planujemy zwiększenie zatrudnienia – dodaje.
Dzięki rozbudowie wrocławski oddział Dachser zyskał ponad 3 tys. mkw. powierzchni magazynowej i 250 mkw. powierzchni biurowej. Zatrudnia obecnie 35 pracowników. Klientami operatora na terenie Dolnego Śląska są głównie firmy z branży przemysłowej i dóbr użytkowych. Jako integralna część europejskiej sieci Dachser, oddział we Wrocławiu realizuje transporty w ramach produktu entargo do całej Zachodniej Europy. Oddział wrocławski zajmuje się obsługą przesyłek na wielu kierunkach, są to głównie Niemcy, a także Francja, Czechy,  Słowacja, Hiszpania i Włochy.
Firma Dachser zatrudnia obecnie w Polsce ponad 300 pracowników w 8 oddziałach (m.in. w Warszawie, Strykowie, Szczecinie, Wrocławiu, Poznaniu, Sosnowcu oraz Gdańsku). Firma specjalizuje się w obsłudze transportu ładunków drobnicowych w eksporcie (ładunki częściowe i całopojazdowe), logistyce kontraktowej, magazynowaniu i konfekcjonowaniu towarów oraz a także logistyce transportu lotniczego i morskiego.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.