Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser rozbudowuje norweski oddział

Firma Dachser buduje nowy obiekt magazynowo biurowy w Oslo.  Obiekt powstaje na terenie 11 tys. m2,  na terenie którego znajdzie się powierzchnia biurowa oraz terminal przeładunkowy z 26 rampami. Nowy oddział powinien być oddany do użytku w czerwcu 2012 roku.

 

Nowy oddział ma bardzo dobre położenie - bezpośrednie połączenia na linii Norwegia – Szwecja oraz północ – południe trasą E6 do tunelu Oslofjord. Ma również bardzo dobre połączenie z innym oddziałami firmy w Szwecji, Danii i Niemczech. Norwegia jest istotnym elementem transportowej sieci Dachser na obszarze Skandynawii. Zapotrzebowanie na otwarcie nowego oddziału w tym regionie odzwierciedla rosnący popyt na inteligentne rozwiązania logistyczne oraz chęć świadczenia wysokiej jakości usług na jednolitym poziomie w całej Europie.

 

W Norwegii, Danii i Szwecji Dachser prowadzi swoją działalność od 2005 roku, zatrudniając łącznie 330 osoby. W 2010 r Dachser osiągnął przychody na poziomie 3,8 mld euro, zatrudniał w sumie 19 250 osób w 310 placówkach, przetransportował 46,2 mln przesyłek o  łącznym tonażu 35,5 mln.
(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.