Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser rozbudowuje norweski oddział

Firma Dachser buduje nowy obiekt magazynowo biurowy w Oslo.  Obiekt powstaje na terenie 11 tys. m2,  na terenie którego znajdzie się powierzchnia biurowa oraz terminal przeładunkowy z 26 rampami. Nowy oddział powinien być oddany do użytku w czerwcu 2012 roku.

 

Nowy oddział ma bardzo dobre położenie - bezpośrednie połączenia na linii Norwegia – Szwecja oraz północ – południe trasą E6 do tunelu Oslofjord. Ma również bardzo dobre połączenie z innym oddziałami firmy w Szwecji, Danii i Niemczech. Norwegia jest istotnym elementem transportowej sieci Dachser na obszarze Skandynawii. Zapotrzebowanie na otwarcie nowego oddziału w tym regionie odzwierciedla rosnący popyt na inteligentne rozwiązania logistyczne oraz chęć świadczenia wysokiej jakości usług na jednolitym poziomie w całej Europie.

 

W Norwegii, Danii i Szwecji Dachser prowadzi swoją działalność od 2005 roku, zatrudniając łącznie 330 osoby. W 2010 r Dachser osiągnął przychody na poziomie 3,8 mld euro, zatrudniał w sumie 19 250 osób w 310 placówkach, przetransportował 46,2 mln przesyłek o  łącznym tonażu 35,5 mln.
(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.