Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker Logistics już 7 raz wspiera Szlachetną Paczkę

Od 7 lat partnerem logistycznym Szlachetnej Paczki jest DB Schenker Logistics. Szlachetna Paczka to program obecny w  Polsce od  2001 roku.

Db Schenker nawiązał współpracę ze Stowarzyszeniem Wiosna w 2008 roku, stając się oficjalnym partnerem logistycznym Szlachetnej Paczki. Od tamtej pory co roku wykorzystuje swoje know-how, sieć logistyczną i zespół pracowników oraz partnerów biznesowych, aby sprawnie dostarczyć paczki dla tysięcy potrzebujących rodzin.
- W Stowarzyszeniu Wiosna pracują ludzie o wielkich sercach, bardzo zaangażowani w to, co robią. To dzięki nim nasza firma jako partner logistyczny może wziąć udział w tym projekcie i nieść pomoc potrzebującym. Bez ciężkiej pracy i zaangażowania wielu osób nie byłoby SZLACHETNEJ PACZKI. Wspaniałe jest to, że możemy pomóc, wykorzystując dostępne nam narzędzia i rozwiązania – mówi Dagmara Pawelec z Oddziału Kraków DB Schenker Logistics, która od wielu lat koordynuje działania dla Szlachetnej Paczki.
Co należy do zadań DB Schenker Logistics? Kluczowym celem jest transport zebranych przez wolontariuszy paczek do wskazanych przez organizatora magazynów dystrybucyjnych. Skala działań jest bardzo duża. Projektu nie da się porównać z obsługą żadnego innego klienta biznesowego. Podczas finału akcji trzeba zgrać ze sobą wiele elementów, a do ostatniej chwili nie wiadomo, ile dokładnie samochodów będzie zaangażowanych i na jakich trasach. Przesyłki są odbierane i dostarczane w weekend.
- Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! – to hasło przyświeca Paczce na co dzień. Pomagamy, kiedy kryzys wynika nie z lenistwa, nie z zaniedbania, ale ze zdarzeń losowych. Przecież zdarzają się choroby, wypadki. Marzę o Polsce, w której Szlachetna Paczka nie jest już potrzebna, w której Polacy, spotykając człowieka w potrzebie, mówią: Chodź, ja mogę Ci pomóc – mówi ksiądz Jacek Wiosna Stryczek, założyciel Paczki.
Realizacja projektu logistycznego o tej skali, nie byłaby możliwa bez zaangażowania pracowników, przewoźników i kierowców DB Schenker Logistics. - Pomagam Szlachetnej Paczce z wielu powodów. Przede wszystkim podoba mi się sama idea niesienia bezinteresownej pomocy rodzinom. Jedni wspierają materialnie, a ja ze swojej strony mogę zaoferować bezpieczny transport paczek – mówi Rafał Wacławek, kierowca współpracujący z DB Schenker Logistics, który od 3 lat angażuje się w pomoc „Szlachetnej Paczce”, transportując dary dla potrzebujących rodzin.
Nie tylko logistyka
Partnerstwo ze Szlachetną Paczką to nie tylko logistyka. Pracownicy z różnych oddziałów firmy co roku biorą czynny udział w programie jako darczyńcy, przygotowując wybranym rodzinom paczki. Angażują do zbiórki nie tylko współpracowników, ale również rodziny i klientów, dla których pracują na co dzień. Tylko w tym roku podczas XVI edycji projektu pracownicy z 14 lokalizacji DB Schenker Logistics przygotowali paczki dla 17 rodzin. Średnia wartość jednej paczki to 1800 zł.
- Współpraca ze Szlachetną Paczką nie jest jednorazową akcją filantropijną, ale wieloletnim partnerstwem opartym na wzajemnym zaufaniu i odpowiedzialności. Zespół naszych pracowników, przewoźników i kierowców, podchodzi do niej z pełnym zaangażowaniem i dbałością o jakość – mówi Beata Konecka, Marketing Manager w DB Schenker Logistics.
DB Schenker Logistics za swoje zaangażowanie co roku otrzymuje tytuł Przyjaciela Szlachetnej Paczki. Projekt został także wyróżniony w Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu Dobre Praktyki 2013. Wsparcie dla Szlachetnej Paczki zostało również docenione w całej międzynarodowej sieci DB Schenker. W 2014 roku polska spółka otrzymała nagrodę korporacyjną DB Award – za społeczne zaangażowanie w ramach projektu Szlachetna Paczka.

(źr. DB Schenker Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.