Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS kupuje polską spółką z branży medycznej

Spółka UPS ogłosiła, że przejmuje Poltraf – polska firmę zajmującą się logistyką dla sektora medycznego. UPS liczy, że transakcja dodatkowo wzmocni pozycję oraz sieć firmy w Europie, umożliwiając świadczenie kompleksowych usług logistycznych dla branży medycznej, a także usprawniając dostawy produktów na szybko rozwijających się rynkach w obszarze opieki zdrowotnej, w Europie Środkowo-Wschodniej. UPS spodziewa się, że finalizacja transakcji nastąpi w pierwszej połowie 2015 roku, z zastrzeżeniem zwyczajowych warunków zamknięcia. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Firma Poltraf, z siedzibą w Błoniu, koło Warszawy od 9 lat oferuje swoim klientom rozwiązania logistyczne dla branży medycznej. Firma znana jest z rozwiązań transportu i magazynowania produktów wrażliwych na temperaturę, takich, które są wymagane przez klientów z branży medycznej i obszaru biologii w maksymalizacji wydajności łańcucha dostaw, spełnianiu wymogów regulacyjnych i dostarczaniu produktów w sposób niezawodny i bezpieczny. Klienci Poltraf, to jedne z najlepiej znanych marek z branży medycznej na świecie. Poltraf wykorzystuje flotę około 170 pojazdów z kontrolą i regulacją temperatury do transportu zarówno produktów w 2-8°C jak i 15-25°C. Wszystkie pojazdy wyposażone są w system GPS oraz monitorowania temperatury, a dostawy są obsługiwane przez zaawansowany, oparty na skanowaniu, programu śledzenia przesyłek. Dodatkowo, firma posiada 10, strategicznie rozmieszczonych lokalizacji na terenie całego kraju, dzięki czemu gwarantuje szybką obsługę w zakresie dostawy środków farmaceutycznych i urządzeń medycznych.
- Przejęcie to oznacza zwiększenie zdolności w ramach naszej globalnej sieci medycznej - powiedziała Cindy Miller, prezes UPS Europe. - Poltraf uzupełnia nasz europejski plan rozwoju i od teraz jesteśmy w stanie zapewnić firmom z sektora medycznego dostęp do jednego źródła w zakresie rozwiązań logistycznych na całym kontynencie, przyczyniając się do osiągnięcia większej wydajności łańcucha dostaw i utrzymania zgodności z odpowiednimi wytycznymi.”
- Postrzegamy tę transakcję w kontekście dalszego pozytywnego rozwoju naszej firmy, naszych pracowników, jak i naszych klientów - powiedział Piotr Król, prezes Poltraf. - Połączenie sił z UPS pozwoli nam kontynuować świadczenie wysokiej jakości usług logistycznych i poszerzać nasz zasięg poprzez wykorzystanie globalnej sieci dystrybucji UPS. Cieszymy się na możliwość stworzenia jeszcze większej wartości dla naszych klientów.
Przejęcie to oznacza dodanie trzech obiektów z zaawansowanymi systemami zarządzania w zakresie magazynowania, wysokiej jakości usługami oraz doświadczoną siłą roboczą do istniejącej europejskiej sieci UPS, która obecnie (łącznie z Polską) liczy 14 obiektów dedykowanych sektorowi medycznemu. Zasięg i doświadczenie UPS dla tej branży aktualnie obejmuje specjalistyczne centra dystrybucyjne na obszarze krajów Beneluksu, w Europie Wschodniej, Centralnej oraz Południowej, a także na Półwyspie Iberyjskim, w Wielkiej Brytanii, skutecznie pokrywając najważniejsze obszary geograficzne kontynentu. Przejęcie Poltrafu stanowi następstwo wcześniejszych przejęć UPS, firmy Polar Speed – innowatora w dziedzinie logistyki dla sektora medycznego, z siedzibą w Wielkiej Brytanii (przejęcie w lutym 2014 roku), węgierskiej firmy z sektora logistyki leków CEMELOG (przejęcie w 2013 roku) oraz zlokalizowanej we Włoszech firmy Pieffe (przejęcie w 2011 roku). Transakcja ta jest częścią trwającej strategii UPS, mającej na celu rozwinięcie swojej obecności na kluczowych rynkach i sprostanie wymaganiom klientów z branży medycznej.
   
UPS dostarcza tzw. wartość dodaną dla firm medycznych poprzez szeroki portfel specjalistycznych usług dystrybucyjnych w zakresie frachtu jak i przesyłek drobnych. Sieć dla sektora medycznego UPS oferuje także całodobowe usługi w zakresie monitorowania i transportu wrażliwych na temperaturę produktów, zgodność regulacyjną na poszczególnych obszarach geograficznych, monitorowanie i bezpieczeństwo, kompletowanie i etykietowanie, a także zarządzanie zamówieniami i należnościami. Usługi we wszystkich lokalizacjach są dostępne za pośrednictwem jednej, globalnej platformy IT. UPS pomaga firmom z branży medycznej oraz obszaru biologii spełniać surowe i często złożone wymogi regulacyjne, zapewnia elastyczność w zmieniającym się środowisku biznesowym i niezawodnie obsługuje coraz bardziej globalną bazę klientów.

(źr. za inf. UPS)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.