Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker Logistics operatorem logistycznym Orlen Oil

Usługi jakie będzie świadczyć DB Schenker w Polsce dla spółki Orlen Oli to - kompleksowa obsługa logistyczna, nowy magazyn w Strykowie, usługi dodane i dystrybucja do odbiorców na terenie całego kraju.

DB Schenker Logistics dla nowego klienta uruchomił magazyn w Strykowie i w ramach kompleksowej obsługi zapewni dostawy do rozległej sieci odbiorców. Schenker jest odpowiedzialny za przyjmowanie towarów z fabryk, składowanie, kompletację zamówień od małych do kilkupaletowych przesyłek, obsługę materiałów niebezpiecznych. Umowa dotyczy też usług transportowych – dystrybucji towarów Orlen Oil do rozbudowanej sieci odbiorców na terenie całego kraju, a także usług dodanych, m.in. serwis odbioru zwrotów, np. towarów po sezonie. Wiele produktów Orlen Oil jest sklasyfikowanych jako towary niebezpieczne, co wymaga przestrzegania przepisów i norm ADR, zarówno w magazynowaniu, jak i dystrybucji. W tym celu magazyn w Strykowie został wyposażony w specjalne komory do przechowywania produktów chemicznych..
- Do tej pory nasze działania związane z logistyką i transportem opieraliśmy w pełni o własne zasoby. W związku z rozwojem firmy, zdecydowaliśmy się przekazać ten obszar kompetencji doświadczonej firmie zewnętrznej. Współpraca z renomowanym operatorem pozwoli nam na zwiększenie zasięgu terytorialnego z jednej strony, oraz na standaryzację procesów z drugiej, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów – mówi Marcin Gralewski, Prezes Zarządu Orlen Oil, Sp. z o.o.
- Współpraca z Orlen Oil to kolejny duży projekt logistyczny prowadzony przez DB Schenker Logistics w Polsce. Dążymy do tego, aby podejmowane przez nas działania dodawały wartości w łańcuchach dostaw klientów i wzmacniały ich rynkową pozycję – mówi Janusz Górski, Prezes DB Schenker Logistics w Polsce. - W każdym z prowadzonych projektów koncentrujemy się na ciągłym doskonaleniu, eliminacji marnotrawstwa i efektywnym wykorzystaniu zasobów, co stanowi kluczowy element kultury Lean, którą budujemy w naszej firmie – dodaje Janusz Górski.

Magazyn w Strykowie ma powierzchnię ponad 5,6 tys. m2. Posiada 6 tys. miejsc paletowych, a rocznie można w nim przyjąć 50 tys. palet, obsłużyć 100 tys. zleceń i wydać 670 tys. paczek.

(źr. za inf. DB Schenker Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.