Dodaj ogłoszenie o pracy


Kolejni studenci rozpoczęli staże w Dachser

Dachser jest jedną z najmocniej zaangażowanych firm logistycznych w Polsce  w projekty promujące włączanie w programy nauczania zajęć praktycznych, dzięki którym młodzi ludzie przygotowują się do rozpoczęcia swojej kariery zawodowej w logistyce. Właśnie w ramach realizowanego przez Dachser od kilku lat autorskiego programu stażowego oraz współpracy przy pierwszych w Polsce dualnych studiach logistycznych w Wyższej Szkole Logistyki, operator przyjął do swoich oddziałów kilkunastu młodych ludzi.
Firma Dachser realizuje autorski program stażowy od 2010 roku. Na trwające dwa lata staże operator rekrutuje absolwentów szkół średnich, którzy chcą związać swoją przyszłość z branżą logistyczną. Firma zatrudnia wybranych młodych ludzi na umowę o pracę, mają więc oni wszystkie przywileje pracownicze wraz z pensją. Stażyści zaczynają od magazynu, następnie przechodzą do zespołu dyspozycji, spedycji, obsługi klienta, działu handlowego i reklamacji. Praca w każdym z działów trwa 3 – 4 miesiące. W ten sposób świetnie poznają firmę, procesy logistyczne oraz różne aspekty pracy w logistyce. Jednocześnie, wraz z kolegami uczestniczącymi w podobnych programach w innych krajach, zgłębiają swoją wiedzę, korzystając z platformy e-learningowej. Po ukończeniu stażu mają sporą szansę na zatrudnienie w Dachser.
- Właśnie zatrudniliśmy wszystkie osoby, które ostatnio ukończyły nasz staż, tak samo zresztą jak w roku ubiegłym – mówi Agnieszka Józwik, dyrektor personalny w Dachser. - Zyskaliśmy w ten sposób pięciu świetnie przeszkolonych pracowników, z doskonałą znajomością naszej firmy i przekonaniem, że chcą kontynuować swoją karierę zawodową w Dachser. Wszystkie te osoby zostały zatrudnione w oddziałach, w których pracowały i na stanowiskach, które miały okazję wcześniej poznać. W ramach kontynuacji programu, w październiku przyjęliśmy na staż kolejnych  pięciu stażystów – dodaje.
Studia w systemie dualnym
Operator wraz z początkiem nowego roku akademickiego 2014/2015 przyjął też dodatkowo sześciu studentów, którzy dostali się na pierwsze w Polsce studia logistyczne realizowane w systemie dualnym. Firma mając dobre doświadczenia w pozyskiwaniu pracowników poprzez udział w ich kształceniu na Zachodzie Europy, realizuje wraz z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu pierwsze w Polsce logistyczne studia dualne.
- Przewagą konkurencyjną na rynku pracy absolwentów studiów dualnych będą nie tylko ukończone studia I stopnia i tytuł licencjata, ale również udokumentowany, 3-letni staż pracy w międzynarodowej, renomowanej firmie. Liczymy na to, że tak jak do tej pory, uda nam się zatrzymać ich w Dachser i zachęcić do kontynuowania rozwoju zawodowego w ramach naszych struktu – wyjaśnia Agnieszka Józwik.
Studia dualne I stopnia trwają 6 semestrów i mają charakter niestacjonarny. Każdy semestr jest podzielony na dwie części: cześć teoretyczną czyli naukę w systemie akademickim na WSL oraz praktyczną pracę w określonym oddziale firmy logistycznej, gdzie studenci będą zatrudnieni jako stażyści. W programie studiów oprócz podstawowych przedmiotów, rekomendowanych przez WSL, znalazły się także fakultety zaproponowane przez pracodawcę. Wiele z przedmiotów prowadzonych jest w języku angielskim.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.