Dodaj ogłoszenie o pracy


10-tysięczne Renault Trucks T w polskiej firmie Trans-Man

W połowie listopada odbyła się uroczystość przekazania 10-tysięcznego pojazdu Renault Trucks T. Pojazd jest w sprzedaży na rynku europejskim od niespełna roku i cieszy się coraz większą popularnością. W listopadzie z fabryki w Bourg-en-Bress we Francji wyjechał 10-tysięczny pojazd T Euro 6 i… trafił na polski rynek do firmy Trans-Man. Na uroczystość przekazania kluczyków, która odbyła się w Warszawie, przyjechali właściciele firmy Trans-Man oraz przedstawiciele Renault Trucks z polskiego oddziału i z Francji – Olivier de Saint-Meleuc, dyrektor ds. sprzedaży Renault Trucks w regionie EMEA, a ceremonii towarzyszyli dziennikarze z całej Europy, a także Zoltan Tringer, dyrektor ds. sprzedaży Renault Trucks w regionie Europy Centralno – Wschodniej.

Krzysztof Mancewicz współwłaściciel firmy Trans-Man, nie krył radości z faktu, że w jego flocie będzie jeździł pojazd jubileuszowy. W rozmowie z nami powiedział – Kiedy zadzwonił do mnie przedstawiciel Renualt Trucks i powiedział mi, że jesteśmy nabywcami 10-tysięcznego egzemplarza Euro 6 T, nie mogłem uwierzyć w pierwszym momencie. To niesamowite. Jesteśmy wierni tej marce od wielu lat, 95 proc. naszej floty, to pojazdy Renault Trucks. Wybraliśmy Renault Trucks T ze względu na niskie zużycie paliwa, niezawodność i znakomitą kabinę, zapewniającą naszym kierowcom wyjątkowy poziom komfortu i ergonomii.


Polska firma Trans-Man specjalizuje się w transporcie chłodniczym i drobnicowym na terenie całej Europy. Powstała w roku 1970 i była założona przez Edwarda Mancewicza, który zaczynał działalność od jednego pojazdu. Dzisiaj firma posiada ponad 40 zestawów (ciągnik + naczepa), zarządzana jest przez dwóch braci (synów p. Edwarda) – Krzysztofa i Grzegorza Mancewiczów.

Trans-Man wykorzystuje też dodatkowe narzędzia flotowe oferowane przez Renault Trucks. W celu osiągnięcia jak najlepszej ekonomiki paliwowej, firma przeszkoliła swoich kierowców w zakresie ekonomicznej jazdy, w ramach programu Optifuel Training, a efekty tego szkolenia utrwala korzystając z programu Optifuel Infomax – aplikację Renault Trucks do monitorowania i analizy zużycia paliwa.
(BT)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.