Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowe centrum dystrybucji Rabena na Ukrainie

Dniepropietrowsk, to nowa siedziba spółki Raben Ukraina, która  przeniosła się właśnie do nowego centrum dystrybucyjnego. Jest to obiekt klasy “A”, o całkowitej powierzchni 6500 m2. 1750 m2 przeznaczonych jest na cross-dock, a 4750 m2 na składowanie.

 

- Analiza sytuacji rynkowej pokazała, że w Dniepropietrowsku jest duże zapotrzebowanie na wysokiej klasy usługi w zakresie logistyki kontraktowej. Nowy magazyn oferuje większe możliwości w zakresie przeładunku i umożliwia optymalizację kosztów usług transportowych na terenie wschodniej i południowej Ukrainy, a także na skrócenie czasu dostaw w tym regionie o jeden dzień” – mówi Boris Khruslov, Dyrektor Zarządzający Raben Ukraina.

 

13 nowych doków zapewnia właściwe warunki do elastycznego i szybkiego załadunku,  rozładunku i transportu. Dodatkowo, poprzez system wideo-monitoringu, możliwe jest kompleksowe śledzenie każdej przesyłki w magazynie, a zraszający system przeciwpożarowy, w który jest wyposażony magazyn, zapewnia bezpieczeństwo towarów, które się tam znajdują.

Do nowego centrum można się dostać z Dniepropietrowska od strony Połtawy. Takie położenie pozwala uniknąć ryzyka związanego z ograniczeniami możliwości wwozu pewnych ładunków. Z drugiej strony, wspomniane rozwiązanie pozwoli firmie na przyspieszenie tranzytów na kierunkach: Kijów, Donieck, Zaporoże, Symferopol, okręg kijowski i inne, bez potrzeby wjeżdżania do samego miasta.

- W latach 2011 i 2012 planujemy także rozwinąć naszą infrastrukturę w południowym i zachodnim regionie Ukrainy. Inwestujemy również w system CRM, rozwój zawodowy naszych Pracowników i rozwiązania IT, w celu zoptymalizowania operacji magazynowych i procesów przeładunkowych - dodaje Boris Khruslov.
(źr. Grupa Raben)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.