Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowe centrum dystrybucji Rabena na Ukrainie

Dniepropietrowsk, to nowa siedziba spółki Raben Ukraina, która  przeniosła się właśnie do nowego centrum dystrybucyjnego. Jest to obiekt klasy “A”, o całkowitej powierzchni 6500 m2. 1750 m2 przeznaczonych jest na cross-dock, a 4750 m2 na składowanie.

 

- Analiza sytuacji rynkowej pokazała, że w Dniepropietrowsku jest duże zapotrzebowanie na wysokiej klasy usługi w zakresie logistyki kontraktowej. Nowy magazyn oferuje większe możliwości w zakresie przeładunku i umożliwia optymalizację kosztów usług transportowych na terenie wschodniej i południowej Ukrainy, a także na skrócenie czasu dostaw w tym regionie o jeden dzień” – mówi Boris Khruslov, Dyrektor Zarządzający Raben Ukraina.

 

13 nowych doków zapewnia właściwe warunki do elastycznego i szybkiego załadunku,  rozładunku i transportu. Dodatkowo, poprzez system wideo-monitoringu, możliwe jest kompleksowe śledzenie każdej przesyłki w magazynie, a zraszający system przeciwpożarowy, w który jest wyposażony magazyn, zapewnia bezpieczeństwo towarów, które się tam znajdują.

Do nowego centrum można się dostać z Dniepropietrowska od strony Połtawy. Takie położenie pozwala uniknąć ryzyka związanego z ograniczeniami możliwości wwozu pewnych ładunków. Z drugiej strony, wspomniane rozwiązanie pozwoli firmie na przyspieszenie tranzytów na kierunkach: Kijów, Donieck, Zaporoże, Symferopol, okręg kijowski i inne, bez potrzeby wjeżdżania do samego miasta.

- W latach 2011 i 2012 planujemy także rozwinąć naszą infrastrukturę w południowym i zachodnim regionie Ukrainy. Inwestujemy również w system CRM, rozwój zawodowy naszych Pracowników i rozwiązania IT, w celu zoptymalizowania operacji magazynowych i procesów przeładunkowych - dodaje Boris Khruslov.
(źr. Grupa Raben)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.