Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis podpisał trzecią największą umowe najmu w tym roku

Prologis podpisał jest trzecią, co do wielkości umową najmu podpisaną na Węgrzech w tym roku na wynajem 20 750 mkw w Prologis Park Budapest–Gyál z firmą GE Hungary.

GE Hungary jest częścią GE, jednego z największych na świecie dostawców energii, rozwiązań dla branży transportowej, medycznej, wodnej i oświetleniowej. Prologis Park Budapest–Gyál, który jest wynajęty w 100 procentach, to nowoczesne centrum dystrybucyjne, składające się z pięciu budynków o łącznej powierzchni ponad 151 000 metrów kwadratowych powierzchni. Park zlokalizowany jest około 18 kilometrów na południowy wschód od centrum Budapesztu i 17 kilometrów na zachód od Międzynarodowego Portu Lotniczego. Teren parku sąsiaduje z autostradą M5 i węzłem drogowym M5-M0.
- Umowa z GE Hungary jest trzecią, co do wielkości umową najmu podpisaną na Węgrzech w tym roku
i odzwierciedla rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości powierzchnię dystrybucyjną- powiedział László Kemenes, vice president and country manager Prologis na Węgrzech i w Rumunii. - Obecnie nasze węgierskie portfolio jest już w 96 procentach wynajęte. Obserwujemy wzrost zainteresowania klientów pozostałą wolną powierzchnią w naszych parkach.
W transakcji pośredniczyła agencja nieruchomości CBRE. Z portfolio ponad 534 tys. mwk Prologis jest wiodącym dostawcą powierzchni magazynowej na Węgrzech (stan na 30 września 2014).

(źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.