Dodaj ogłoszenie o pracy


Hybrydowe Fuso Cantery w Dachser

W niemieckich oddziałach Dachser rozpoczęto eksploatację najnowszych, ważących 7,5 tony Fuso Canterów 7C15 Eco Hybrid z normą Euro 6. Auta z silnikiem hybrydowym najlepiej sprawdzają się w warunkach miejskich, kiedy samochód często zatrzymuje się i rusza.

Obecnie Dachser wykorzystuje hybrydowe Fuso Cantery w Monachium i Hamburgu. Samochód jest bardzo zwrotny i świetnie radzi sobie w gęstym, miejskim ruchu drogowym. Poza tym emituje najmniejszą możliwą ilość spalin oraz ma nośność podwozia przekraczającą 5 ton, co stawia go pod tym względem na najwyższym miejscu w swoim segmencie. Jednak aby korzyści z wykorzystania napędu hybrydowego były maksymalne, kierowcy muszą mieć odpowiednią wiedzę i umiejętności. Dlatego przed rozpoczęciem eksploatacji nowych aut przedstawiciele Dachser zostali przeszkoleni u producenta.

Doświadczenia i dane zebrane podczas eksploatacji pojazdów będą poddane ocenie i dokładnej analizie, z których będzie mogła skorzystać cała organizacja, nie tylko w Niemczech. Szefowie oddziałów Dachser w Monachium i Hamburgu cieszą się, że stosując nowe pojazdy we flocie, będą mieli swój wkład w poprawę jakości powietrza w swoich miastach.
(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.