Dodaj ogłoszenie o pracy


Rola Liderów w kulturze Lean – wykład Masaaki Imai z Japonii

DB Schenker Logistics w Polsce zaprosił Masaaki Imai, pioniera i lidera KAIZEN, promotora filozofii Lean Management na całym świecie. 24 października br. odbył się wykład mistrza na temat „Roli Liderów w kulturze Lean“.

Masaaki Imai, postrzegany jako architekt ciągłego doskonalenia i Guru Lean. Masaaki Imai urodził się w Tokio w 1930 r., jest absolwentem Uniwersytetu Tokijskiego, przez wiele lat współpracował z Taiichi Ohno, twórcą Toyota Production System – zasad zarządzania, które stały się podstawą współczesnej koncepcji Lean Management. Jest założycielem i Prezesem Honorowym Instytutu KAIZEN działającego w ponad 30 krajach. Masaaki Imai jest autorem pierwszej na świecie książki przybliżającej zachodnim menedżerom japońską filozofię zarządzania opartą na ciągłym doskonaleniu „KAIZEN: klucz do konkurencyjnego sukcesu Japonii”.
DB Schenker Logistics od wielu lat buduje kulturę Lean, koncentrując się na ciągłym doskonaleniu procesów, eliminowaniu marnotrawstwa i lepszym wykorzystaniu zasobów, w celu zwiększania wartości dostarczanej klientom. Lean kładzie też nacisk na odpowiedni model przywództwa przy równoczesnym uprawomocnieniu pracowników, którzy stają się w większym stopniu odpowiedzialni za swoją pracę, przedsiębiorstwo i otoczenie. - Masaaki Imai – stwarza możliwość lepszego zrozumienia nowego systemu motywowania, który rozwinął się w tej kulturze. Pracownicy są zachęcani do większej samodzielności, dzielenia się pomysłami, wspólnego rozwiązywania problemów i tym samym zwiększenia swojego wpływu na najbliższe otoczenie biznesowe. W efekcie wzrasta też satysfakcja z pracy i poziom zaangażowanie.” – dodaje Janusz Górski, prezes DB Schenker Logistics w Polsce.

(źr. DB Schenker Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.