Dodaj ogłoszenie o pracy


Raben uruchamia kolejne centrum logistyczne

17 października 2014 r. na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej w Pikutkowie, Grupa Raben dokonała oficjalnego otwarcia nowego centrum logistycznego, w który zainwestowała jak dotychczas 13 mln złotych. To kolejna inwestycja uruchomiona w ostatnim czasie przez Grupę Raben. W ciągu ostatniego roku firma otworzyła nowe magazyny w Pile, Sosnowcu, Lublinie, Szczecinie, Kaliszu i w Gliwicach.

Kolejny, nowo otwarty magazyn Rabena jest położony w Pikutkowie, małej miejscowości tuż przy zjeździe na autostradę A1 w woj. kujawsko – pomorskim koło Brześcia Kujawskiego.  W nowym obiekcie, który obecnie posiada powierzchnię magazynową 3 tys. mkw. i trzykondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni 650 mkw., znalazło zatrudnienie 38 osób. Wokół obiektu znajduje się 10 tys. mkw. powierzchni, na której znajdują się chodniki, parkingi i place manewrowe dla pojazdów ciężarowych i osobowych oraz ponad 5,5 tys. mkw. zieleni. Magazyn obsługuje na razie 300 klientów, głównie średnie i małe firmy, a jego przepustowość wynosi 23 tys. przesyłek miesięcznie, tj. kilkanaście tysięcy palet.

Cała inwestycja w Pikutkowie została podzielona na 5 etapów budowy w perspektywie 3-letniej. Zastosowano w niej wysoce ekologiczne rozwiązania technologiczne, w tym m.in. wentylatory z mechanicznym odzyskiem ciepła, oświetlenie LED, nowoczesne promienniki gazowe. Raben chce też wspierać lokalną społeczność i przedsiębiorczość, m.in. poprzez tworzenie nowych miejsc pracy i kształcenie specjalistycznej kadry logistycznej.

Grupa Raben posiada obecnie ponad 1 mln mkw. powierzchni magazynowych, w tym 0,5 mln mkw. w Polsce. Przychody w firmy 2013 r. w Europie przekroczyły 1 mld euro. Grupa oferuje usługi z zakresu logistyki kontraktowej, magazynowania, międzynarodowego transportu drogowego, dystrybucji krajowej i kompleksowej obsługi sklepów internetowych, świadczy także usługi z zakresu transportu lotniczego i morskiego.

(źr. Grupa Raben)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.