Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowe centrum Fresh Logistics w Gliwicach

W październiku tego roku spółka Fresh Logistics dokonało oficjalnego otwarcia nowego centrum logistycznego w Gliwicach. To kolejny, oddany w ostatnim czasie nowoczesny obiekt Grupy Raben. W latach 2013-2014 uruchomiono podobne oddziały mieszczące się w m.in.: Pile, Sosnowcu, Lublinie, Szczecinie oraz Kaliszu.

Łącznie w magazynie i biurze zatrudnionych jest 220 osób. Koszt inwestycji wyniósł ponad
36 milionów złotych. Wspomniany obiekt posiada:
•    dwukondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni ponad 860 m2,
•    dwukondygnacyjny blok biurowo-socjalny o powierzchni ponad 700 m2,
•    halę magazynowo-tranzytową o powierzchni ponad 15 490  m2,
•    ponad 17 000 m2 powierzchni dróg głównych, parkingów dla TIR i placów manewrowych,
•    ponad 2 930 m2 powierzchni chodników, parkingów i placów manewrowych dla samochodów osobowych oraz ponad 8 331 m2 powierzchni zieleni,
•    nowoczesną pompownię wody do celów przeciwpożarowych, zapewniającą wysoki standard bezpieczeństwa pożarowego,
•    nowoczesną, energooszczędną i przyjazną środowisku instalację chłodniczą wykorzystującą amoniak i glikol.
Fresh Logistics, również oddział mieszczący się w Gliwicach, obsługuje małe, średnie oraz duże firmy, wspierając logistycznie lokalny biznes.

(źr. Fresg Logistics / Grupa Raben)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.