Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowe centrum Fresh Logistics w Gliwicach

W październiku tego roku spółka Fresh Logistics dokonało oficjalnego otwarcia nowego centrum logistycznego w Gliwicach. To kolejny, oddany w ostatnim czasie nowoczesny obiekt Grupy Raben. W latach 2013-2014 uruchomiono podobne oddziały mieszczące się w m.in.: Pile, Sosnowcu, Lublinie, Szczecinie oraz Kaliszu.

Łącznie w magazynie i biurze zatrudnionych jest 220 osób. Koszt inwestycji wyniósł ponad
36 milionów złotych. Wspomniany obiekt posiada:
•    dwukondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni ponad 860 m2,
•    dwukondygnacyjny blok biurowo-socjalny o powierzchni ponad 700 m2,
•    halę magazynowo-tranzytową o powierzchni ponad 15 490  m2,
•    ponad 17 000 m2 powierzchni dróg głównych, parkingów dla TIR i placów manewrowych,
•    ponad 2 930 m2 powierzchni chodników, parkingów i placów manewrowych dla samochodów osobowych oraz ponad 8 331 m2 powierzchni zieleni,
•    nowoczesną pompownię wody do celów przeciwpożarowych, zapewniającą wysoki standard bezpieczeństwa pożarowego,
•    nowoczesną, energooszczędną i przyjazną środowisku instalację chłodniczą wykorzystującą amoniak i glikol.
Fresh Logistics, również oddział mieszczący się w Gliwicach, obsługuje małe, średnie oraz duże firmy, wspierając logistycznie lokalny biznes.

(źr. Fresg Logistics / Grupa Raben)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.