Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser uruchomił nowe połączenie drogowe ze Strykowa do Monachium

Dachser uruchomił nowe codzienne połączenie ze Strykowa do Monachium. Dzięki niemu towary wysyłane z Polski będą trafiały bezpośrednio do południowo-wschodniej części Niemiec.

W ramach nowego połączenia codziennie transportowane będą przesyłki ze Strykowa do Monachium oraz z Monachium do Strykowa. Linia będzie alternatywnym połączeniem dla Lozorno w pobliżu Bratysławy na zachodnią Austrię, Słowenię i Włochy.
- Nowa linia do Monachium jest naszym piętnastym codziennym, bezpośrednim połączeniem do Niemiec, co doskonale ilustruje sytuację wymiany handlowej Polski z zachodnimi sąsiadami – mówi Grzegorz Lichocik, prezes zarządu Dachser w Polsce. - Zwiększone możliwości eksportowe polskich producentów obserwujemy w wolumenie transportowanych przesyłek, który z roku na rok rośnie – dodaje Grzegorz Lichocik.
Dachser posiada obecnie w Polsce 8 oddziałów. Terminal w Strykowie jest głównym punktem przeładunkowym między zachodem i wschodem Europy. Dachser w Polsce realizuje codzienne linie drobnicowe w eksporcie i imporcie do i z większością krajów europejskich. Oprócz Monachium, operator dostarcza przesyłki bezpośrednio do niemieckich oddziałów w Hamburgu, Hanowerze, Bielefeld, Frankfurcie, Kurnach, Malsch, Ueberherrn, Radeburgu, Berlinie, Kolonii, Langenau, Hof, Landsbergu oraz Kornwestheim. Obecnie trwają również prace nad nowym połączeniem z Dortmundem, którego uruchomienie planowane jest na pierwszą połowę 2015 roku.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.