Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser uruchomił nowe połączenie drogowe ze Strykowa do Monachium

Dachser uruchomił nowe codzienne połączenie ze Strykowa do Monachium. Dzięki niemu towary wysyłane z Polski będą trafiały bezpośrednio do południowo-wschodniej części Niemiec.

W ramach nowego połączenia codziennie transportowane będą przesyłki ze Strykowa do Monachium oraz z Monachium do Strykowa. Linia będzie alternatywnym połączeniem dla Lozorno w pobliżu Bratysławy na zachodnią Austrię, Słowenię i Włochy.
- Nowa linia do Monachium jest naszym piętnastym codziennym, bezpośrednim połączeniem do Niemiec, co doskonale ilustruje sytuację wymiany handlowej Polski z zachodnimi sąsiadami – mówi Grzegorz Lichocik, prezes zarządu Dachser w Polsce. - Zwiększone możliwości eksportowe polskich producentów obserwujemy w wolumenie transportowanych przesyłek, który z roku na rok rośnie – dodaje Grzegorz Lichocik.
Dachser posiada obecnie w Polsce 8 oddziałów. Terminal w Strykowie jest głównym punktem przeładunkowym między zachodem i wschodem Europy. Dachser w Polsce realizuje codzienne linie drobnicowe w eksporcie i imporcie do i z większością krajów europejskich. Oprócz Monachium, operator dostarcza przesyłki bezpośrednio do niemieckich oddziałów w Hamburgu, Hanowerze, Bielefeld, Frankfurcie, Kurnach, Malsch, Ueberherrn, Radeburgu, Berlinie, Kolonii, Langenau, Hof, Landsbergu oraz Kornwestheim. Obecnie trwają również prace nad nowym połączeniem z Dortmundem, którego uruchomienie planowane jest na pierwszą połowę 2015 roku.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.