Dodaj ogłoszenie o pracy


Small Business Unit w Prologis Park Wrocław III otwarty

Prologis, otworzył nowy obiekt Small Business Unit (SBU) o powierzchni 18,2 tys. mkw. na terenie Prologis Park Wrocław III Budynek. Poprzez dostępność mniejszych modułów magazynowych, już od 650 mkw, oferuje klientom największą elastyczność w wynajmie powierzchni dystrybucyjnej na rynku wrocławskim.



Ceremonia otwarcia odbyła się pod hasłem „Przestrzeń dla rozwoju biznesu”, które doskonale oddaje korzyści, jakie dają małe moduły biznesowe klientom – możliwość połączenia powierzchni biurowej i magazynowej pod jednym dachem w granicach miasta. Swoją obecnością spotkanie zaszczycili przedstawiciele miejscowych władz, partnerzy biznesowi, klienci i zaproszeni goście.
- Zaledwie sześć miesięcy od rozpoczęcia prac budowlanych oddajemy pierwszy budynek SBU naszym klientom, który jest już w 75 procentach wynajęty, a pozostała powierzchnia jest przedmiotem negocjacji z potencjalnymi klientami. Jest to fantastyczne osiągnięcie i potwierdzenie słuszności naszej strategii biznesowej we Wrocławiu – powiedziała Ewa Zawadzka, Head of Land & Development w Prologis.

Projekt budynku przygotował Jakub Jaszczyński z firmy AMF Konstrukcje Budowlane, zaś generalnym wykonawcą była spółka Goldbeck.  Prologis Park Wrocław III o powierzchni ponad 148 tys. metrów kwadratowych położony jest tuż przy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, przy ulicy Granicznej, 7 kilometrów na południowy wschód od Wrocławia i 3,5 kilometra od lotniska.
Klientami budynku SBU są firmy Active, Getback, Max Fliz, Metalcom, Neuca i Schumacher Packaging.

(źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.