Dodaj ogłoszenie o pracy


Kolejny BTS w Prologis Park Prague-Airport

Prologis podpisał umowę dotyczącą budowy obiektu typu build-to-suit (BTS) o powierzchni 31 190 metrów kwadratowych z firmą ČERVA na terenie niedawno zakupionego Prologis Park Prague-Airport.
 
Nowy projekt realizowany dla firmy ČERVA, hurtowego dostawcy osobistego sprzętu ochronnego, jest już drugą inwestycją na terenie Prologis Park Prague-Airport po spekulacyjnym budynku o powierzchni 30 tys. metrów kwadratowych. W obiekcie zostaną zainstalowane nowoczesne doki przeładunkowe oraz rampa zewnętrzna do załadunku bocznego. - Cieszymy się, że ČERVA powierzyła nam realizację nowoczesnego budynku dystrybucyjnego na terenie Prologis Park Prague-Airport – powiedział Martin Polák, Senior Vice President and Country Manager Prologis w Czechach i na Słowacji. - Grunt ten kupiliśmy niedawno, więc rozpoczęcie już drugiej inwestycji na tym terenie potwierdza,
że jego położenie czyni  park jednym z najatrakcyjniejszych ośrodków rozwoju handlu w okolicy. Prologis Park Prague Airport położony jest przy zjeździe nr 7 z autostrady R6, w odległości zaledwie 5 minut od Portu Lotniczego im. Václava Havla w Pradze, 3 minut od obwodnicy Pragi oraz 10 minut od autostrady D5, prowadzącej z Pragi przez Pilzno w kierunku Niemiec.

Prologis jest właścicielem i zarządcą ponad 3,7 miliona metrów kwadratowych powierzchni logistycznej i dystrybucyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 30 czerwca 2014 r.).

(źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.