Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser stawia na młodych – przyjął ponad pół tysiąca stażystów

589 nowych stażystów i studentów przyjął Dachser na początku września tego roku, rozpoczynając tym samym kolejną edycję swojego programu edukacyjnego. Razem z osobami z poprzednich rekrutacji, firma obecnie szkoli u siebie 1378 młodych logistyków.
Dachser oferuje różne warianty szkoleniowe, a także kształcenie dualne w zakresie spedycji, transportu i logistyki. Międzynarodowy, oparty na modelu kształcenia dualnego program szkoleniowy „Dachser Education Program”, który firma z powodzeniem realizuje w Niemczech oraz pięciu innych krajach europejskich, zaczyna przynosić wymierne efekty. Oprócz setek młodych ludzi w Niemczech, w 2013 roku podobne programy ukończyli stażyści z Holandii, Wielkiej Brytanii, Węgier, Francji i Polski. - Nasza polityka związana z zasobami ludzkimi jest międzynarodowa i nastawiona na wzmocnienie naszej wydajności w dłuższej perspektywie czasu – wyjaśnia Bernhard Simon.
W tej rodzinnej firmie przyszli logistycy znajdą szeroki wybór możliwości realizowania kariery zawodowej, w dodatku w międzynarodowym środowisku. - Zależy nam na młodych ludziach, którzy są zainteresowani kulturami innych krajów, szanują ludzi i otoczenie, a także są kreatywni i odpowiedzialni – mówi Bernhard Simon, CEO Dachser, opisując wymagania stawiane młodym logistykom. Istotne jest również ich przekonanie o planach na przyszłość i podjęcie świadomej decyzji o rozpoczęciu kariery w logistyce.
- Możemy pochwalić się wyjątkowo dużym odsetkiem stażystów wśród ogółu pracowników, który w Niemczech wynosi około 10 procent. To pokazuje, jak dużą wagę przywiązujemy do szkoleń oraz sprawia, że jesteśmy postrzegani jako bardzo atrakcyjny pracodawca – mówi Martina Szautner, dyrektor departamentu HR w Dachser.

(źr. za inf. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.