Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser stawia na młodych – przyjął ponad pół tysiąca stażystów

589 nowych stażystów i studentów przyjął Dachser na początku września tego roku, rozpoczynając tym samym kolejną edycję swojego programu edukacyjnego. Razem z osobami z poprzednich rekrutacji, firma obecnie szkoli u siebie 1378 młodych logistyków.
Dachser oferuje różne warianty szkoleniowe, a także kształcenie dualne w zakresie spedycji, transportu i logistyki. Międzynarodowy, oparty na modelu kształcenia dualnego program szkoleniowy „Dachser Education Program”, który firma z powodzeniem realizuje w Niemczech oraz pięciu innych krajach europejskich, zaczyna przynosić wymierne efekty. Oprócz setek młodych ludzi w Niemczech, w 2013 roku podobne programy ukończyli stażyści z Holandii, Wielkiej Brytanii, Węgier, Francji i Polski. - Nasza polityka związana z zasobami ludzkimi jest międzynarodowa i nastawiona na wzmocnienie naszej wydajności w dłuższej perspektywie czasu – wyjaśnia Bernhard Simon.
W tej rodzinnej firmie przyszli logistycy znajdą szeroki wybór możliwości realizowania kariery zawodowej, w dodatku w międzynarodowym środowisku. - Zależy nam na młodych ludziach, którzy są zainteresowani kulturami innych krajów, szanują ludzi i otoczenie, a także są kreatywni i odpowiedzialni – mówi Bernhard Simon, CEO Dachser, opisując wymagania stawiane młodym logistykom. Istotne jest również ich przekonanie o planach na przyszłość i podjęcie świadomej decyzji o rozpoczęciu kariery w logistyce.
- Możemy pochwalić się wyjątkowo dużym odsetkiem stażystów wśród ogółu pracowników, który w Niemczech wynosi około 10 procent. To pokazuje, jak dużą wagę przywiązujemy do szkoleń oraz sprawia, że jesteśmy postrzegani jako bardzo atrakcyjny pracodawca – mówi Martina Szautner, dyrektor departamentu HR w Dachser.

(źr. za inf. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.