Dodaj ogłoszenie o pracy


STS Kurier w sieci Pall-Ex

Sieć Pall-Ex pozyskała kolejnego partnera, tym razem w Łodzi. Do sieci przyłączył się STS Kurier, który  będzie odpowiedzialny za dystrybucję ładunków drobnicowych na terenie Łodzi oraz powiatu zgierskiego. Przewoźnik zapowiada, że klienci mogą w związku z tym liczyć na niższe ceny przewozów paletowych.
STS Kurier to działający od kilkunastu lat broker usług spedycyjnych współpracujący m.in. z UPS, DPD, Cedex i Integer (Paczkomaty). Firma łączy klientów z firmami transportowymi, umożliwiając im wybór najkorzystniejszej oferty. STS Kurier realizuje także przewozy całopojazdowe i częściowe - w tym paletowe - na terenie województwa łódzkiego a od niedawna także na terenie Kujaw. Klientami firmy są zarówno firmy handlowe, jak również klienci indywidualni zlecający przewóz niewielkich partii towarów na paletach. Pod koniec sierpnia STS Kurier dołączyła do Pall-Ex Polska - sieci zrzeszającej niezależne firmy transportowe. - Zdecydowaliśmy się na współpracę z Pall-Ex z uwagi na to, że wiele firm w regionie potrzebuje szybkiej i taniej dystrybucji ładunków drobnicowych. My jesteśmy ją w stanie zapewnić. Dzięki przynależności do sieci nie jesteśmy uzależnieni od stałych umów z klientami, a jednocześnie sami możemy kształtować ceny usług przewozowych – tłumaczy Paweł Szreter, właściciel STS Kurier. – Szacujemy, że zapotrzebowanie na transport ładunków paletowych na rynku łódzkim będzie rosło w tempie dwucyfrowym– dodaje.
O rosnącym popycie na przesyłki drobnicowe świadczą także dane Pall-Ex. W ubiegłym roku sieć zanotowała 22 proc. wzrost przewożonych ładunków. W niektórych krajach był on znacznie wyższy. - Tendencja do minimalizowania kosztów związanych chociażby z gromadzeniem zapasów się utrzymuje, klienci zamawiają mniejsze partie towaru, coraz więcej firm zleca wszystkie procesy logistyczne na zewnątrz, a to pozytywnie wpływa na rozwój rynku.  – tłumaczy Karolina Gil, dyrektor sprzedaży Pall-Ex Polska. STS Kurier jako partner Pall-Ex będzie odpowiedzialny za dystrybucję ładunków drobnicowych na terenie Łodzi i powiatu zgierskiego. Firma nie wyklucza jednak poszerzenia obszaru działalności w najbliższym czasie. Docelowo chce oferować usługi przewozów paletowych pod nową marką STS Cargo i wprowadzić możliwość realizacji przesyłek na paletach na zasadzie pre-paid znanej choćby z rynku telekomunikacyjnego. - Klient doładowuje swoje konto określoną kwotą i może zlecać transport do wysokości limitu. Po jego wyczerpaniu, może doładować konto w czasie rzeczywistym. Jest to usługa, która sprawdziła się w serwisie stskurier.com. Jest ona wygodna dla klientów i możliwa dzięki współpracy z platformą płatności online Dotpay. – wyjaśnia Paweł Szreter. STS Kurier jest 24. partnerem regionalnym Pall-Ex w Polsce i piątym w regionie łódzkim.

Pall-Ex to międzynarodowa sieć dystrybucji ładunków paletowych, założona w 1996 r. w Wielkiej Brytanii.

(źr. za inf. Pall-Ex)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.