Dodaj ogłoszenie o pracy


Chcesz wyremontować ulubioną bibliotekę – zgłoś ją do PEKAES

Dziesięć bibliotek publicznych zamierza wyremontować Spółka PEKAES wspierana przez Kulczyk Foundation - Partnera Strategicznego akcji zaczytani.org. Firma ogłosiła konkurs w którym internauci mogą zgłaszać obiekty, które chcieliby wyremontować. Konkurs został ogłoszony z okazji jubileuszu 10-lecia obecności Spółki PEKAES na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma poprzez ten gest chce podziękować lokalnym społecznościom, które w bezpośredni sposób przyczyniły się do długotrwałego rozwoju spółki.

Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch etapach. W pierwszym, trwającym od 15 do 26 września tego roku, Internauci mogą za pomocą specjalnego formularza dostępnego na stronie www.pekaespomaga.pl, zgłosić bibliotekę publiczną, której stan techniczny kwalifikuje ją do przeprowadzenia remontu. Wszystkie obiekty spełniające wymogi regulaminowe zostaną dopuszczone do drugiego etapu, trwającego od 1 do 20 października tego roku. W tym czasie internauci będą mogli głosować na każdą z bibliotek. Codziennie użytkownicy będą mogli oddać jeden głos na wybraną placówkę. Ogłoszenie wyników przewidziane jest pod koniec października. PEKAES sfinansuje, a Kulczyk Foundation zorganizuje remont 10 bibliotek w oparciu o koncept akcji Zaczytani.org, które uzyskają największą liczbę głosów. Konkurs, będący jednym z elementów realizowanej przez spółkę strategii w obszarze Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, stawia na zaangażowanie się społeczności lokalnych w projekt.
Dodatkowo, organizatorzy konkursu planują przeprowadzić wśród swoich pracowników, klientów oraz partnerów biznesowych zbiórkę książek, które trafią do wszystkich placówek uczestniczących w konkursie.

(źr. PEKAES)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.