Dodaj ogłoszenie o pracy


Chcesz wyremontować ulubioną bibliotekę – zgłoś ją do PEKAES

Dziesięć bibliotek publicznych zamierza wyremontować Spółka PEKAES wspierana przez Kulczyk Foundation - Partnera Strategicznego akcji zaczytani.org. Firma ogłosiła konkurs w którym internauci mogą zgłaszać obiekty, które chcieliby wyremontować. Konkurs został ogłoszony z okazji jubileuszu 10-lecia obecności Spółki PEKAES na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma poprzez ten gest chce podziękować lokalnym społecznościom, które w bezpośredni sposób przyczyniły się do długotrwałego rozwoju spółki.

Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch etapach. W pierwszym, trwającym od 15 do 26 września tego roku, Internauci mogą za pomocą specjalnego formularza dostępnego na stronie www.pekaespomaga.pl, zgłosić bibliotekę publiczną, której stan techniczny kwalifikuje ją do przeprowadzenia remontu. Wszystkie obiekty spełniające wymogi regulaminowe zostaną dopuszczone do drugiego etapu, trwającego od 1 do 20 października tego roku. W tym czasie internauci będą mogli głosować na każdą z bibliotek. Codziennie użytkownicy będą mogli oddać jeden głos na wybraną placówkę. Ogłoszenie wyników przewidziane jest pod koniec października. PEKAES sfinansuje, a Kulczyk Foundation zorganizuje remont 10 bibliotek w oparciu o koncept akcji Zaczytani.org, które uzyskają największą liczbę głosów. Konkurs, będący jednym z elementów realizowanej przez spółkę strategii w obszarze Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, stawia na zaangażowanie się społeczności lokalnych w projekt.
Dodatkowo, organizatorzy konkursu planują przeprowadzić wśród swoich pracowników, klientów oraz partnerów biznesowych zbiórkę książek, które trafią do wszystkich placówek uczestniczących w konkursie.

(źr. PEKAES)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.