Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis kupił 23 budynki dystrybucyjne

Prologis, globalny lider nieruchomości dystrybucyjnych, poinformował dziś o nabyciu przez Prologis European Properties Fund II („PEPF II”) portfolio o powierzchni około 230 tys. metrów kwadratowych w Czechach, Polsce i na Słowacji.

Portfolio obejmuje 23 budynki dystrybucyjne klasy A, w tym:

•    17 nieruchomości o łącznej powierzchni 163 000 metrów kwadratowych w Pradze. Prologis Park Prague-Rudna położony jest przy autostradzie D5 z bezpośrednim połączeniem do Niemiec, w pobliżu międzynarodowego portu lotniczego w Pradze;

•    4 nieruchomości o łącznej powierzchni 55 400 metrów kwadratowych w Warszawie. Prologis Park Warsaw-Żerań jest położony niedaleko centrum miasta, na wschód od autostrady A2, regionalnego
kluczowego szlaku transportowego;

•    2 nieruchomości o łącznej powierzchni 11 600 metrów kwadratowych w Bratysławie. Budynki te graniczą
z Prologis Park Bratislava i obejmują 7.8 hektara terenu z możliwością rozbudowy o kolejne 38 400 metrów kwadratowych powierzchni logistycznej.

W transakcji zawarcia umowy Prologis reprezentowała agencja nieruchomości JLL. Prologis jest właścicielem i zarządcą około 14,3 miliona metrów kwadratowych powierzchni logistycznej i dystrybucyjnej w Europie (stan na 30 czerwca 2014 r.).

(źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.