Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel udostępnił globalny kalkulator emisji gazów w transporcie morskim

Global Seafreight Carbon Calculator (GSCC) - firmy Kuehne + Nagel pozwala przeliczać emisje CO2, SOX oraz NOX dla całych kontenerów oraz ładunków LCL w serwisie door – to – door i jest dostępny na stronie internetowej firmy. To pierwszy taki kalkulator na rynku.

Stworzony na podstawie standardów europejskich EN 16258, GSCC jest narzędziem wspierającym planowanie i kalkulację skomplikowanych łańcuchów dostaw. Program działa w oparciu o standardy Clean Cargo Working Group dla emisji CO2, przy czym pobrane mogą być również indywidualne dane przewozu. Dodatkowo GSCC cechuje posiadanie szczegółowych informacji o SOX. Klienci mogą uzyskać z GSCC dane o:
- emisji CO2 w czasie rzeczywistym
- modelowych kalkulacjach dla strategicznych symulacji zużycia gazów
- wartościowych przeglądów emisji CO2 dla transportów morskich i intermodalnych.

Na prośbę klienta Kuehne + Nagel może również dostarczyć szczegółowy raport o emisji CO2 ze swojego kalkulatora Global Transport Carbon Calculator. Narzędzie to zostało stworzone, by monitorować emisję dwutlenku węgla podczas działalności transportowej włącznie z raportem zawierającym rzeczywiste dane o emisji przewozów morskich dostarczanych przez indywidualnych przewoźników. Dane te są w pełni zintegrowane z platformą KN Login i pozwalają generować raporty z wyróżnieniem kierunku, regionu, państwa, środka transportu i przewoźnika.

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.