Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel udostępnił globalny kalkulator emisji gazów w transporcie morskim

Global Seafreight Carbon Calculator (GSCC) - firmy Kuehne + Nagel pozwala przeliczać emisje CO2, SOX oraz NOX dla całych kontenerów oraz ładunków LCL w serwisie door – to – door i jest dostępny na stronie internetowej firmy. To pierwszy taki kalkulator na rynku.

Stworzony na podstawie standardów europejskich EN 16258, GSCC jest narzędziem wspierającym planowanie i kalkulację skomplikowanych łańcuchów dostaw. Program działa w oparciu o standardy Clean Cargo Working Group dla emisji CO2, przy czym pobrane mogą być również indywidualne dane przewozu. Dodatkowo GSCC cechuje posiadanie szczegółowych informacji o SOX. Klienci mogą uzyskać z GSCC dane o:
- emisji CO2 w czasie rzeczywistym
- modelowych kalkulacjach dla strategicznych symulacji zużycia gazów
- wartościowych przeglądów emisji CO2 dla transportów morskich i intermodalnych.

Na prośbę klienta Kuehne + Nagel może również dostarczyć szczegółowy raport o emisji CO2 ze swojego kalkulatora Global Transport Carbon Calculator. Narzędzie to zostało stworzone, by monitorować emisję dwutlenku węgla podczas działalności transportowej włącznie z raportem zawierającym rzeczywiste dane o emisji przewozów morskich dostarczanych przez indywidualnych przewoźników. Dane te są w pełni zintegrowane z platformą KN Login i pozwalają generować raporty z wyróżnieniem kierunku, regionu, państwa, środka transportu i przewoźnika.

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.