Dodaj ogłoszenie o pracy


Jak pozyskać rzetelnego przewoźnika?

Pozyskanie rzetelnych kontrahentów świadczących długodystansowe usługi logistyczne to obecnie priorytet na listach potrzeb bardzo wielu firm europejskich. Okazuje się jednak, że wybór generuje sporo problemów, czasu oraz przede wszystkim spore ryzyko biznesowe. Najlepszym rozwiązaniem, które zwiększa bezpieczeństwo i jednocześnie przyspiesza proces selekcji jest korzystanie z profesjonalnych baz przewoźników.

Jedną z takich baz jest System Trans.eu, dzięki której zleceniodawcy szybko znajdują rzetelnych przewoźników, realizujących długodystansowe zlecenia bezpiecznie i terminowo. Poprzez takie możliwości firmy skutecznie optymalizują koszty, dywersyfikują ofertę, redukują puste przebiegi, promują swoje dostawy w wersji „Just In Time” oraz oszczędzają bezcenny czas potrzebny na weryfikację potencjalnych partnerów biznesowych.
Przewoźnicy strażnikami kompetencji
W ramach Systemu Trans.eu to sami użytkownicy stają się strażnikami kompetencji i wysokich standardów, ponieważ samodzielnie sprawdzają swych kontrahentów i podwykonawców, wystawiają wiarygodne oceny, dzielą się komentarzami oraz wysyłają referencje. Samodzielnie budując skuteczny system weryfikacji kontrahentów, współuczestniczą tym samym w budowaniu bezpieczeństwa w branży transportowej.
Weryfikacja rzetelnych przewoźników
Drugim elementem weryfikacji rzetelnych przewoźników w bazie Trans.eu są certyfikaty TCC (Trans.eu Certified Carrier) przyznawane wyłącznie najlepszym przewoźnikom, którzy prowadzą swoją działalność co najmniej od 3 lat. W procesie certyfikacji brane są pod lupę dokumenty firm, jej uprawnienia, a następnie prześwietlane są dane o polisach ubezpieczeniowych (informacje dostępne dzięki programowi OCP Audit, który pozwala zapoznać się ze szczegółami polisy przewoźnika). Końcowym etapem jest szczegółowa analiza komentarzy i ocen przyznawanych przez dotychczasowych partnerów biznesowych. Przewoźnik, który ubiega się o certyfikat TCC musi ponadto udowodnić, że jego działalność spełnia europejskie normy ekologiczne (EURO 5) oraz pozytywnie przejść test swojej aktywności w Systemie Trans.eu.
Nowoczesny filtr biznesowy
Wymienione powyżej metody weryfikacji działają na zasadzie nowoczesnego filtra, dzięki któremu zleceniodawcy mogą podejmować świadome decyzje, optymalizując bezpieczeństwo, koszty i wiele innych wskaźników biznesowych. Baza przewoźników Systemu Trans.eu to wiarygodne źródło informacji, które w branży TSL mają kluczowe znaczenie. Szybki wybór kontrahentów pozwala bowiem oszczędzać cenny czas – tak potrzebny na inne aspekty zarządzania.

(źr. za inf. Trans.eu)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.