Dodaj ogłoszenie o pracy


Rohlig Suus podsumował wyniki za I półrocze

Rohlig Suus Logistics uzyskał w I półroczu 2014 r. wyniki ze sprzedaży na poziomie ponad 268 mln zł. To o kilka punktów procentowych wyżej od prognozowanych wników. Pozytywny trend wzrostu potwierdza także nowy rekord miesięcznej sprzedaży, która w lipcu przekroczyła 51 mln zł.

Spółka rok do roku odnotowuje dwucyfrowy wzrost przychodów z działalności podstawowej. Wynik za dwa pierwsze kwartały tego roku był dużo wyższy od planowanego. Zdaniem przedstawicieli spółki jest on rezultatem konsekwentnej realizacji strategii rozwoju opartej na komplementarności globalnego łańcucha dostaw oraz integracji informatycznej z klientami.  Zrealizowane przez firmę w latach 2012-2014 inwestycje  w znaczącym stopniu podniosły jej konkurencyjność oraz potencjał operacyjny. Do sukcesu firmy przyczyniła się również korzystna sytuacja gospodarcza na świecie. Pomimo negatywnych wydarzeń na Ukrainie i rosyjskiego embarga, firma odnotowuje wzrost sprzedaży usług na kierunkach wschodnich oraz przychodów z działalności rosyjskiej spółki-córki.

W tegorocznej edycji branżowego rankingu firm LTS w kategorii Usługi logistyczne Rohlig Suus Logistics uplasował się na trzeciej pozycji wśród kompleksowych operatorów logistycznych w Polsce. W tym samym czasie spółka została wyróżniona I Miejscem w rankingu Business Proces Outsourcing Companies, w kategorii: Firmy duże i Logistyka, opublikowanym przez Warsaw Business Journal. Firma otrzymała również Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, nadawany za najwyższą ocenę wiarygodności i stabilności firmy w roku 2013 przez międzynarodową wywiadownię gospodarczą Bisnode Polska sp. z o.o. (dawniej Dun & Bradstreet).

(źr. Rohlig Suus Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.