Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser pozostaje w Śląskim Centrum Logistycznym

Operator logistyczny Dachser przedłużył wynajem 3,8 tys. mkw. powierzchni magazynowej oraz biurowo - socjalnej w Śląskim Centrum Logistycznym należącym do Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.

Spółka Dachser jest obecna w magazynach BIK od 2009 r. Była pierwszym klientem wybudowanej wówczas Hali nr 1 w Śląskim Centrum Logistycznym. Przedłużyła teraz najem 3,8 tys. mkw. powierzchni, z czego 3350 mkw. wykorzystywane jest na cele magazynowe, a pozostałe 450  mkw. na cele biurowo-socjalne. Śląskie Centrum Logistyczne to kompleks budynków zlokalizowany na terenie Sosnowca w pobliżu drogi S1 Warszawa - Cieszyn. W odległości 4 km znajduje się skrzyżowanie drogi S1 z autostradą A4. Docelowo na Śląskie Centrum Logistyczne składać się będzie 6 obiektów o łącznej powierzchni ok. 65 tys. mkw., z tego gotowych i użytkowanych jest około 35 tys. mkw. „Na posiadanym terenie możemy jeszcze wybudować około 30 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Liczymy na duże zainteresowanie potencjalnych najemców.” – dodał Krzysztof Mucha.

Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. zarządza obecnie trzema centrami logistycznymi: CL Kraków I, CL Kraków II i Śląskim Centrum Logistycznym. W ramach tych parków najemcy korzystają z ponad 50 tys. mkw. powierzchni magazynowych. W przygotowaniu jest rozpoczęcie budowy parku CL Kraków III o docelowej powierzchni magazynowej liczącej około 20 tys. mkw.

(źr. BIK)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.