Dodaj ogłoszenie o pracy


ROHLIG SUUS Logistics operatorem logistycznym Metsa Tissue

ROHLIG SUUS Logistics podpisał umowę na obsługę logistyczną Metsa Tissue, fińskiego producenta toaletowych wyrobów papierowych. To kolejny duży kontrakt operatora na realizację krajowych transportów drogowych łączących produkt drobnicowy i całopojazdowy.

Współpraca zakłada obsługę wolumenu na poziomie ponad 12 tys. ton rocznie. Operator odpowiedzialny będzie za dystrybucję towarów (toaletowy papier higieniczny) z zakładu klienta w Krapkowicach do odbiorców zlokalizowanych na terenie całej Polski. Zapewni też usługi dodatkowe, takie jak: logistyka palet, zwrot potwierdzonych dokumentów, transport samochodami z windą.

Decydujący wpływ na wybór operatora miała jakość i komplementarność usług FTL i LTL. ROHLIG SUUS Logistics posiada, jako jedna z nielicznych firm w Polsce, w równym stopniu rozwinięte krajowe przewozy całopojazdowe oraz system dystrybucji drobnicowej.

Wcześniej operator nawiązał tego typu współpracę z koncernami takimi jak Henkel, BSH (producent sprzętu Bosch, Siemens, Gaggenau), Jeronimo Martins, LG czy Whirlpool.

Współpraca operacyjna pomiędzy firmami rozpocznie się 1 września 2014 roku.

(źr. ROHLIG SUUS Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.