Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis wynajął blisko 520 tys. mkw. powierzchni magazynowej w II kwartale

Prologis, podsumował wyniki działalności w drugim kwartale 2014 roku w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE).
W tym czasie developer wynajął blisko 520 tys. mkw., czyli o 86 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Transakcje zawarte w Polsce stanowiły ponad 57 proc. wszystkich umów najmu zawartych przez dewelopera w regionie. Firma podpisała nowe umowy najmu obejmujące 157 tysięcy mkw. i przedłużyła umowy o łącznej powierzchni ponad 274 tys. mkw. Pozostałą cześć stanowiły umowy krótkoterminowe. Współczynnik wynajęcia powierzchni znajdującej się w portfolio Prologis CEE wyniósł 90,1 proc. na koniec drugiego kwartału.

Kluczowe umowy:

Nowe umowy najmu

Powierzchnia

Klient

Lokalizacja

26 500 m²

Schenker

Prologis Park Budapest-Sziget, Węgry

20 600 m²

HI Logistics

Prologis Park Wrocław V, Polska

13 100 m²

ID Logistics

Prologis Park Piotrków, Polska

10 000 m²

Grupa Raben

Prologis Park Wrocław, Polska

Przedłużenia

38 000 m²

Procter & Gamble

Prologis Park Sochaczew, Polska

34 000 m²

Viva Manufacturing

Prologis Park Teresin, Polska

23 200 m²

Eurocash

Prologis Park Błonie II, Polska

20 500 m²

HOPI

Prologis Park Budapest-Harbor, Węgry

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zakupy i Inwestycje
W drugim kwartale spółka Prologis kupiła położony na północny zachód od Pragi R6 Logistics Park. Na przemianowanym na Prologis Park Prague Airport 33-hektarowym gruncie firma rozpoczęła już budowę obiektu spekulacyjnego o powierzchni 30,000 metrów kwadratowych. Obecnie w budowie znajduje się siedem budynków magazynowych o łącznej powierzchni ponad 131,000 metrów kwadratowych. 

Budynki w budowie

Powierzchnia

Typ

Lokalizacja

30 000 m²

Spekulacyjny

Prologis Park Prague Airport, Czechy

27 000 m²

Spekulacyjny (już w 75% wynajęty)

Prologis Park Wrocław V, Polska

23 700 m²

Spekulacyjny (już w 40% wynajęty)

Prologis Park Bratislava, Słowacja

18 200 m²

Spekulacyjny (już w 40% wynajęty)

Prologis Park Wrocław III, Polska

13 900 m²

BTS dla Tomra

Prologis Park Bratislava, Słowacja

11 200 m²

BTS dla Prime Cargo

Prologis Park Szczecin, Polska

7 540 m²

BTS dla DB Schenker

Prologis Park Budapest-Sziget, Węgry

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Kondycja rynków najmu w Europie Środkowo-Wschodniej ulega poprawie, chociaż w nierównym tempie. – powiedział Ben Bannatyne, Prologis Managing Director na Europę Środkowo-Wschodnią. - Rośnie popyt na globalnych rynkach, gdzie brakuje odpowiedniej powierzchni, a czynsze uzasadniają nowe inwestycje. Częściowo mają na to wpływ obecnie wdrażane przez klientów plany rekonfiguracji łańcuchów dostaw, które ze względu na pogorszenie sytuacji gospodarczej na świecie zostały wstrzymane. Poprawa koniunktury umożliwiła powrót do odłożonych projektów.

Działając aktywnie w pięciu krajach w regionie (Polska, Czechy, Węgry, Słowacja i Rumunia) z portfolio ponad 3,7 miliona metrów kwadratowych, Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 31 czerwca 2014 roku).

(źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.