Dodaj ogłoszenie o pracy


Raben Polska uruchamia kolejne linie drobnicowe

Raben Polska we współpracy ze spółkami Raben w krajach bałtyckich uruchamia kolejne bezpośrednie linie drobnicowe. Od września 2014 roku z Grodziska Mazowieckiego koło Warszawy oraz z Białegostoku codziennie będą wyjeżdżać auta z przesyłkami drobnicowymi do Kowna, Wilna, Rygi i Tallina.

Dzięki nowym połączeniom, klienci Grupy Raben z województw mazowieckiego i podlaskiego będą mogli korzystać z nowego serwisu – dostawy przesyłek drobnicowych w ciągu 24h na terenie krajów bałtyckich. W przypadku pozostałych regionów transport jest realizowany w trybie standardowym (48h).

W maju bieżącego roku Grupa Raben w krajach bałtyckich obchodziła dziesięciolecie swojej działalności. Obecnie na Litwie, Łotwie i w Estonii, w pięciu oddziałach zatrudnionych jest 80 osób. Pod koniec 2013 roku Grupa osiągnęła obroty łączne w wysokości 8,4 mln EUR, które są 43 razy większe w porównaniu do roku 2004. Powierzchnia magazynowa Grupy Raben w tych krajach zwiększyła się z 1785 m2 w 2009 roku do 3500 m2 w marcu 2014 roku.

(źr. Raben Polska)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.