Dodaj ogłoszenie o pracy


E-commerce i nowy model popytu na nieruchomości logistyczne - nowy raport Prologis

Prologis, opublikował raport pt. „Globalny łańcuch dostaw: e-commerce i nowy model popytu na nieruchomości logistyczne”. W raporcie analitycy wyjaśniają, jak e-commerce zmienia zapotrzebowanie firm z sektora branży detalicznej na nieruchomości logistyczne oraz jak w związku z tym przebiega adaptacja centrów dystrybucyjnych.

Raport zawiera:
•    Omówienie ewolucji łańcucha dostaw oraz rozwoju kompleksowej obsługi zamówień;
•    Analizę wzrostu w branży handlu detalicznego, omówienie ryzyka kanibalizacji oraz pozytywnych efektów wzrostu popytu na nieruchomości logistyczne;
•    Charakterystykę działań typowych wyłącznie dla e-commerce oraz związanych z nimi konsekwencjami wyboru odpowiednich nieruchomości dystrybucyjnych ze starzeniem się powierzchni włącznie.

- Obsługa zamówień składanych online znajduje się we wczesnej fazie rozwoju. Przewidujemy, że w przyszłości e-commerce będzie generował znaczący popyt na nieruchomości logistyczne – powiedział Chris Caton, wiceprezes i szef działu Prologis Research. - Z naszych analiz wynika, że w modelach obsługi zamówień liczy się przede wszystkim bliskość dużych aglomeracji miejskich, pozwalająca na skrócenie czasu realizacji zamówień, podwyższenie poziomu obsługi oraz większą elastyczność w łańcuchu dostaw.

Pełna wersja raportu dostępna jest w wersji elektronicznej, w zakładce „Research” na stronie www.prologis.com. Zachęcamy też do zapoznania się z filmem, w którym Chris Caton, wiceprezes i szef działu Prologis Research przybliża wynika badania: https://prologis.wistia.com/medias/1te9fmlx4x   

Prologis Research monitoruje i analizuje kluczowe trendy i tendencje dotyczące zarówno rynku nieruchomości, jak i zarządzania łańcuchem dostaw, zapewniając klientom, inwestorom oraz opinii publicznej dostęp do raportów, które ilustrują sytuację w branży z globalnej perspektywy.

(źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.