Dodaj ogłoszenie o pracy


Raben partnerem Ogólnopolskiej Inspekcji Fotelików

Grupa Raben została strategicznym partnerem logistycznym kampanii społecznej Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych pasażerów.

Inspekcje fotelików odbywają się w różnych miastach Polski. Polegają na sprawdzeniu właściwego doboru fotelika oraz poprawnego montażu fotelika i dziecka w foteliku. Akcja umożliwia również konsultacje ze specjalistami, którzy radzą, jak można zwiększyć bezpieczeństwo przewożonych pociech. Jak pokazują badania 70 proc. fotelików samochodowych montowanych jest nieprawidłowo. - Nasi interesariusze oczekują od nas wspierania bezpieczeństwa drogowego. Prowadzimy zatem, wraz z policją, spotkania z przedszkolakami, podczas których uświadamiamy ich, jak być widocznym na drodze. Kierowcy zatrudnieni w spółkach Grupy Raben są szkoleni z udzielania pomocy przedmedycznej. Inspekcja fotelików doskonale wpisuje się w naszą strategię społecznej odpowiedzialności biznesu, promując bezpieczne przewożenie najmłodszych pasażerów – komentuje Marta Szymborska, Lider CSR Grupy Raben.

Raben Group po raz kolejny dba o bezpieczeństwo dzieci w samochodach. Pierwszym takim przedsięwzięciem było wsparcie kampanii „Pierwszy fotelik”, skierowanej do zmotoryzowanych rodziców spodziewających się dziecka.

- Kampania Inspekcje Fotelików to bezpośrednie spotkania, kontrole, pokazy i instruktaże dla  rodziców. Doświadczenie pokazuje, że taka forma jest najskuteczniejszym sposobem na rzeczywistą poprawę bezpieczeństwa dzieci w samochodach. Coraz więcej rodziców jest świadomych tego, że aby zapewnić dziecku ochronę, fotelik powinien posiadać wysokie noty w niezależnych testach zderzeniowych. Niestety, nieprawidłowy montaż nawet najlepszego urządzenia może kosztować dziecko utratę zdrowia, a nawet życia. Inspekcje Fotelików, dzięki wsparciu Raben, wychodzą więc naprzeciw oczekiwaniom rodziców w całej Polsce - dodaje Paweł Kurpiewski, ekspert fotelik.info.

Inspekcje fotelików odbędą się m.in. w Poznaniu, Łodzi, Siedlcach, Krakowie, Rybniku, Katowicach, Gdańsku, Toruniu, Bałtowie, Kraśniku i Warszawie. Informacje i zapisy: www.inspekcje-fotelikow.pl

(źr. Grupa Raben)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.