Dodaj ogłoszenie o pracy


Raben głównym najemcą magazynów Prologis na Południu Polski

Raben Polska wynajął od firmy Prologis, magazyny o całkowitej powierzchni 37 tys. mkw. w parkach Prologis we Wrocławiu i Chorzowie.

Zawarte transakcje obejmują:
•    20 620 mkw. – w budynku 3 na terenie Prologis Park Wrocław, z czego 10 590 mkw. stanowi przedłużenie umowy najmu, a 10 030 mkw. to wynajęcie dodatkowej powierzchni;
•    16 380 mkw. - przedłużenie umowy najmu powierzchni magazynowej w budynku 1 w Prologis Park Chorzów.

Raben Polska jest klientem Prologis w Polsce od 2004 roku. Obecnie wynajmuje ponad 100 tys. metrów kwadratowych powierzchni dystrybucyjnej w ośmiu budynkach Prologis zlokalizowanych w naszym kraju. - To, co wyróżnia nasze magazyny, to najwyższa jakość obiektów magazynowych oraz ich strategiczne położenie, które umożliwia elastyczne składowanie i sprawną dystrybucję na rynkach lokalnych oraz do krajów sąsiadujących - powiedział Michał Czarnecki, Vice President i Head of Leasing Prologis w Polsce.
Prologis jest największym dostawcą obiektów dystrybucyjnych w Polsce oferującym ponad 2 miliony metrów kwadratowych  powierzchni magazynowej (stan na 31 marca 2014 r.).

(źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.