Dodaj ogłoszenie o pracy


Niemieckie spółki z Grupy Raben teraz pod jedną nazwą

Trzy spółki Grupy Raben – Raben Logistics Germany GmbH, Raben Trans European Germany GmbH oraz ELI Transport GmbH – połączyły się tworząc jedną firmę Raben Trans European Germany GmbH.

We wrześniu 2011 roku Grupa Raben dokonała przejęcia sieci drogowej firmy Wincanton na terenie Niemiec oraz operacji w Polsce, Czechach, Słowacji oraz na Węgrzech. Po zakończeniu integracji w tych krajach w roku 2012, nadszedł czas na Niemcy.

- Rozszerzenie Trans European było już wcześniej wykorzystywane w historii Grupy i dlatego zdecydowaliśmy się na kontynuowanie naszej działalności po tą właśnie nazwą. Odzwierciedla ona nasz międzynarodowy charakter oraz podkreśla ciągły rozwój Grupy Raben. Na połączeniu skorzystają przede wszystkim Klienci, którzy na pewno docenią większą przejrzystość naszej organizacji. Oczywiście procesy wewnętrzne również zostaną zoptymalizowane i uproszczone - mówi Ewald Raben, CEO Grupy.

Grupa Raben weszła na niemiecki rynek logistyczny w roku 2005 przejmując Birkart Systemverkehre. Ostatnią akwizycją było nabycie sieci drogowej firmy Wincanton na terenie Niemiec. Obecnie Raben Trans European Germany dysponuje 22. oddziałami z magazynami o łącznej powierzchni 270 tys. m² obsługiwanymi przez 1,4 tys. Pracowników.

- Nie planujemy żadnych zmian organizacyjnych ani strukturalnych - wszystkie oddziały będą pracować dalej, obsługiwane przez tych samych Pracowników. Nie zmienią się również osoby kontaktowe współpracujące z naszymi Partnerami. Modyfikacji ulega jedynie nazwa firmy w przypadku dziewięciu oddziałów - komentuje Robert Eberlein, dyrektor zarządzający Grupy Raben w Niemczech.

(źr. Grupa Raben)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.