Dodaj ogłoszenie o pracy


PEKAES wdrożył nowy system dla drobnicy krajowej

Spółka PEKAES wdrożyła kolejny moduł nowoczesnego systemu operacyjnego „Speed", dedykowanego obsłudze przesyłek drobnicowych o zasięgu krajowym. Wprowadzone rozwiązanie podniesie standardy obsługi klientów w zakresie usług transportowych i spedycyjnych.

Implementacja systemu to konsekwencja rosnących potrzeb rynku i oczekiwań klientów spółki oraz przyjętej strategii, która zakłada poprawę efektywności we wszystkich obszarach działalności biznesowej. Zdaniem zarządu, dzięki szybkiemu reagowaniu na zmieniające się otoczenie rynkowe oraz ciągłemu dążeniu do oferowania najwyższej jakość usług, spółka cieszy się opinią wiarygodnej i rzetelnej firmy, będącej w stanie spełnić wymagania wszystkich Klientów.

Wdrożenie modułu Speed to kolejny etap inwestycji w nowoczesne rozwiązania IT. We wrześniu ub. roku spółka uruchomiła innowacyjną Strefę Klienta, w której znalazły się nowoczesne i przyjazne użytkownikom rozwiązania. Budowa przewagi konkurencyjnej odbywa się również poprzez usprawnianie realizacji procesów operacyjnych w firmie, nawet przy większym wolumenie przesyłek. W tym celu spółka wybiera atrakcyjne pod względem komunikacyjnym położenie magazynów. W kwietniu PEKAES został najemcą nowoczesnego centrum dystrybucyjnego Panattoni Park Poznań III oraz zmienił lokalizację dwóch oddziałów – w Rzeszowie oraz Białymstoku. Natomiast w czerwcu poinformował o wynajęciu powierzchni dystrybucyjnej i logistycznej w nowoczesnym magazynie wysokiego składowania w Gdyni.
(źr. PEKAES)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.