Dodaj ogłoszenie o pracy


PEKAES wdrożył nowy system dla drobnicy krajowej

Spółka PEKAES wdrożyła kolejny moduł nowoczesnego systemu operacyjnego „Speed", dedykowanego obsłudze przesyłek drobnicowych o zasięgu krajowym. Wprowadzone rozwiązanie podniesie standardy obsługi klientów w zakresie usług transportowych i spedycyjnych.

Implementacja systemu to konsekwencja rosnących potrzeb rynku i oczekiwań klientów spółki oraz przyjętej strategii, która zakłada poprawę efektywności we wszystkich obszarach działalności biznesowej. Zdaniem zarządu, dzięki szybkiemu reagowaniu na zmieniające się otoczenie rynkowe oraz ciągłemu dążeniu do oferowania najwyższej jakość usług, spółka cieszy się opinią wiarygodnej i rzetelnej firmy, będącej w stanie spełnić wymagania wszystkich Klientów.

Wdrożenie modułu Speed to kolejny etap inwestycji w nowoczesne rozwiązania IT. We wrześniu ub. roku spółka uruchomiła innowacyjną Strefę Klienta, w której znalazły się nowoczesne i przyjazne użytkownikom rozwiązania. Budowa przewagi konkurencyjnej odbywa się również poprzez usprawnianie realizacji procesów operacyjnych w firmie, nawet przy większym wolumenie przesyłek. W tym celu spółka wybiera atrakcyjne pod względem komunikacyjnym położenie magazynów. W kwietniu PEKAES został najemcą nowoczesnego centrum dystrybucyjnego Panattoni Park Poznań III oraz zmienił lokalizację dwóch oddziałów – w Rzeszowie oraz Białymstoku. Natomiast w czerwcu poinformował o wynajęciu powierzchni dystrybucyjnej i logistycznej w nowoczesnym magazynie wysokiego składowania w Gdyni.
(źr. PEKAES)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.