Dodaj ogłoszenie o pracy


PEKAES zatrudni 35 osób w nowym magazynie w Gdyni

Pekaes, wynajął nowoczesny magazyn wysokiego składowania w Gdyni. Zwiększenie współpracy z działem morskim, bliskość strefy dystrybucyjnej oraz strefy przemysłowej, jak również sąsiedztwo lotniska i obwodnicy to tylko niektóre z wielu korzyści, wynikających z nowej lokalizacji. Zatrudnienie w magazynie znajdzie 35 osób.

Bezpośrednim powodem wynajęcie magazynu w nowej lokalizacji było zwiększenie masy towarowej w systemie drobnicy krajowej, jak również wzrost przepływu towarów z transportu morskiego. To efekt konsekwentnie rosnącej liczby zleceń. Podjęte działania przełożą się zatem na poprawę jakości i efektywności świadczonych usług, jak również możliwość obsłużenia większej liczby klientów, dla których główną trasą transportową jest droga morska.
– Inwestycja w Gdyni jest kolejnym etapem konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju, polegającej na poprawie efektywności we wszystkich obszarach działalności biznesowej. Rozumianej także, jako oferowanie naszym klientom atrakcyjnych pod względem lokalizacyjnym i komunikacyjnym nowoczesnych centrów magazynowych. – informuje Arkadiusz Filipowski, członek zarządu Pekaes. – Wystarczy wymienić, iż magazyn znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego oraz Gdynia Container Terminal. Nie bez znaczenia pozostaje fakt bliskiego dostępu do sieci drogowej poprzez bliskie położenie Obwodnicy Trójmiasta oraz transportu lotniczego, realizowanego z lotniska Gdańsk Rębiechewo.  – dodaje Arkadiusz Filipowski.

Obiekt o całkowitej powierzchni użytkowej 18 840 m2 oraz powierzchni zabudowy 17 513 m2, przystosowany jest do prowadzenia usług logistycznych związanych z przyjęciem, kompletacją, składowaniem oraz dystrybucją towarów drobnicowych wysoko przetworzonych w opakowaniach z wyłączeniem ładunków niebezpiecznych. W udziale firmy PEKAES przypadnie powierzchnia magazynowa 2 x 2600m2 (dystrybucja + logistyka), na którą składa się 9 doków, 5 bram oraz 65 metrowa, zewnętrzna rampa. Zatrudnienie w magazynie znajdzie 35 osób.

(źr. Pekaes)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.