Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis buduje obiekt spekulacyjny - prawie 24 tys. mkw

Prologis, rozbudowuje Prologis Park Bratislava o kolejne 23,7 tys. metrów kwadratowych. Budynek DC7B, którego ukończenie planowane jest na koniec bieżącego roku, jest już wynajęty w blisko 40 procentach przez Geis Group, jednego z największych dostawców kompleksowych usług transportowych i wysokiej jakości usług logistycznych w Czechach. Geis Group przeniesie się z dotychczasowej siedziby w Bratysławie do nowego budynku typu cross-dock na terenie Prologis Park Bratislava, zlokalizowanego przy pierwszym zjeździe w autostrady D1, 24 kilometry na południe od słowackiej stolicy i 2 kilometry od miasta Senec.

Po zakończeniu budowy DC7B park będzie oferował łącznie powierzchnię 232 tys. metrów kwadratowych. Jest to kolejna inwestycja po niedawno oddanym do użytku obiekcie spekulacyjnym DC7A o powierzchni 24,5 tys. metrów kwadratowych, który obecnie jest już w 100 procentach wynajęty. Ostatnia transakcja najmu 4,6 tys. metrów kwadratowych w tym budynku została zawarta w maju z DB Schenker, spółką należącą w całości do Deutsche Bahn AG.

- Bardzo cieszymy się z rozpoczęcia kolejnej inwestycji na terenie Prologis Park Bratislava – powiedział Ben Bannatyne, Dyrektor Zarządzający Prologis na Europę Środkową i Wschodnią. - Wynajęcie blisko 40 procent powierzchni jeszcze przed zakończeniem budowy obiektu potwierdza, że Prologis Park Bratislava jest cenioną lokalizacją dla bratysławskiego i słowackiego rynku nieruchomości dystrybucyjnych.

Z portfolio o łącznej powierzchni 430 tys. metrów kwadratowych zlokalizowanych w trzech parkach dystrybucyjnych w Bratysławie (Senec), Galancie (Gan) i Nove Mesto, Prologis jest wiodącym dostawcą powierzchni magazynowej na Słowacji (stan na 31 marca 2014 r.).

(źr. za inf. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.