Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser 60 lat z transportem lotniczym

Mija właśnie 60 lat, odkąd niemiecki koncern Dachser świadczy usługi transportu lotniczego, a 100 lat temu pierwszy samolot transportowy wystartował z niemieckiego lotniska.

 

Otwarcie w 1951r. biura na lotnisku w Monachium-Riem było punktem wyjścia dla działalności w sektorze transportu lotniczego. Wówczas to firma zadebiutowała jako pierwszy spedytor lotniczy na rynku niemieckim. Na rynku międzynarodowym działalność rozpoczęła się w 1970r. otwarciem biura w Nowym Jorku. Aktualnie, Dachser Air&Sea Logistics jest obecny w 137 lokalizacjach na całym świecie i tylko w ubiegłym roku przetransportował 452.000 przesyłek lotniczych.

 

Historia cargo
To 19 sierpnia 1911 roku, po raz pierwszy na terenie Niemiec został przetransportowany ładunek drogą lotniczą. Lot odbył się z Berlina-Johannisthal do Frankfurtu nad Odrą, a przewożonym towarem była pierwsza niemiecka gazeta, dostarczana drogą powietrzną - „Berliner Morgenpost”. Fracht lotniczy zrodził się w Ameryce rok wcześniej. Jesienią 1910 roku 10 beli z jedwabiem przeleciało 100 kilometrów, z Dayton do Columbus (Ohio). Pierwszy transport towarów drogą lotniczą kosztował 5000 dolarów. Od tego czasu transport lotniczy stał się nieodzownym elementem globalnej gospodarki – obecnie aż 35proc. wszystkich ładunków jest transportowanych tą drogą.
(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.