Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser 60 lat z transportem lotniczym

Mija właśnie 60 lat, odkąd niemiecki koncern Dachser świadczy usługi transportu lotniczego, a 100 lat temu pierwszy samolot transportowy wystartował z niemieckiego lotniska.

 

Otwarcie w 1951r. biura na lotnisku w Monachium-Riem było punktem wyjścia dla działalności w sektorze transportu lotniczego. Wówczas to firma zadebiutowała jako pierwszy spedytor lotniczy na rynku niemieckim. Na rynku międzynarodowym działalność rozpoczęła się w 1970r. otwarciem biura w Nowym Jorku. Aktualnie, Dachser Air&Sea Logistics jest obecny w 137 lokalizacjach na całym świecie i tylko w ubiegłym roku przetransportował 452.000 przesyłek lotniczych.

 

Historia cargo
To 19 sierpnia 1911 roku, po raz pierwszy na terenie Niemiec został przetransportowany ładunek drogą lotniczą. Lot odbył się z Berlina-Johannisthal do Frankfurtu nad Odrą, a przewożonym towarem była pierwsza niemiecka gazeta, dostarczana drogą powietrzną - „Berliner Morgenpost”. Fracht lotniczy zrodził się w Ameryce rok wcześniej. Jesienią 1910 roku 10 beli z jedwabiem przeleciało 100 kilometrów, z Dayton do Columbus (Ohio). Pierwszy transport towarów drogą lotniczą kosztował 5000 dolarów. Od tego czasu transport lotniczy stał się nieodzownym elementem globalnej gospodarki – obecnie aż 35proc. wszystkich ładunków jest transportowanych tą drogą.
(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.