Dodaj ogłoszenie o pracy


Grupa Raben dostawcą polskiego akcentu na piłkarskie mistrzostwa świata w Brazylii

Spółka Raben Polska na zlecenie firmy Flontex z Bytomia dostarczyła do Brazylii elementy poszycia dachu stadionu Beira-Rio w Porto Alegre. Arena ta będzie jednym z miejsc zmagań podczas tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej.

Śląski producent wielkoformatowych pokryć dachowych stadionów i dużych obiektów przemysłowych wynegocjował z brazylijskim konsorcjum budowlanym kontrakt na produkcję elementów poszycia dachu stadionu Beira-Rio w Porto Alegre.
Grupa Raben zrealizowała dla tego producenta w sumie 15 transportów o łącznej masie 142 ton. Punktem krytycznym były rozmiary i ilość skrzyń, w których planowano wysłać gotowy produkt. Pojedynczy ładunek miał bowiem wymiary 8,60 x 2,07 x 1,00 m. Łącznie miało ich być aż 25. Po wnikliwej analizie wszystkich możliwości transportowych wybrano linię lotniczą Cargolux, która jako jedyna posiada w swojej flocie samoloty Jumbo Jet z otwieranym „nosem”. Tylko dzięki temu tak duże pojemniki mogły zostać załadowane na pokład i polecieć do Brazylii. Całość wykonano w oczekiwanym terminie i bez uszkodzeń transportowych. Szkoda tylko, że to nie polska reprezentacja w piłce nożnej, a nasze krajowe produkty wyprodukowane dzięki zaawansowanej technologii będą podkreślać polską obecność na mundialu.

Grupa Raben posiada oddziały w 10. krajach Europy. oferuje swoje usługi w zakresie: kompleksowej obsługi logistycznej, transportu krajowego i międzynarodowego, transportu lotniczego, morskiego i intermodalnego.

(źr. Grupa Raben)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.