Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker w węgierskich centrach logistycznych Prologis

Prologis podpisał umowę najmu 26,5 tys. mkw. powierzchni w Prologis Park Budapest-Sziget z firmą DB Schenker.

Transakcja obejmuje budowę obiektu BTS o powierzchni 7,5 tys. mkw (Budynek 6) oraz wynajem 19 tys. mkw w istniejącym obiekcie (Budynek 4). DB Schenker planuje konsolidację prowadzonej działalności oraz przeniesienie swojej lokalnej siedziby na Węgrzech do nowo wynajętej powierzchni w parku Prologis. Obiekt BTS został zaprojektowany jako budynek typu „cross-dock” i będzie wyposażony w bramy wjazdowe dla małych ciężarówek oraz doki załadunkowe. Cechą charakterystyczną budynku jest brak słupów w hali magazynowej, oraz rampa do załadunku bocznego przystosowana zarówno do pojazdów ciężarowych jak i dostawczych. Prace budowlane rozpoczną się w drugim kwartale 2014 roku, a ich ukończenie planowane jest na czwarty kwartał bieżącego roku.
- Dzięki rozwojowi branży e-commerce obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na obiekty magazynowe typu „cross-dock” położone w pobliżu dużych miast, które umożliwiają realizację ostatniego etapu dostawy towaru do klienta końcowego – powiedział László Kemenes, vice president i country manager Prologis na Węgrzech. - Nasze własne grunty w połączeniu z doświadczeniem w realizacji inwestycji sprawiają, że jesteśmy w stanie zapewnić klientom rozwiązania doskonale dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Tylko Prologis był w stanie zaoferować jednocześnie powierzchnię w istniejącym budynku oraz budowę nowego obiektu, gwarantując również możliwość rozszerzenia współpracy na terenie tego samego parku w przyszłości.
Prologis Park Budapest-Sziget znajduje się na terenie strefy przemysłowej Szigetszentmiklós, zlokalizowanej pod Budapesztem. Park położony jest bezpośrednio przy autostradzie M0, zapewniającej dogodne połączenie z siecią węgierskich autostrad M1, M7 oraz M5 i międzynarodowym portem lotniczym.

Prologis jest właścicielem i zarządcą około 3,7 miliona mkw powierzchni logistycznej i dystrybucyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 31 marca 2014 r.).

(źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.