Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis właścicielem R6 Logistics Park należącym wcześniej do Skanska

Prologis nabył od firmy Skanska R6 Logistics Park położony na północny zachód od Pragi w Czechach. Wkrótce nazwa obiektu zostanie zmieniona na Prologis Park Prague Airport. Na 33-hektarowym gruncie istnieje możliwość wybudowania 132 300 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej.

Prologis Park Prague Airport jest strategicznie zlokalizowany przy zjeździe nr 7 z autostrady R6, w odległości zaledwie 5 minut od Portu Lotniczego im. Václava Havla w Pradze, 3 minut od obwodnicy Pragi oraz 10 minut od autostrady D5, prowadzącej z Pragi przez Pilzno w kierunku Niemiec.

- To świetne uzupełnienie istniejącego portfolio Prologis w rejonie Pragi, która dzięki doskonałemu położeniu i rozwiniętej sieci komunikacyjnej błyskawicznie staje się ważnym ośrodkiem komercyjnym w tej części Europy Środkowej – powiedział Martin Polak, Prologis Country Manager na Czechy i Słowację. - Dzięki bezpośredniemu połączeniu transportowemu z innymi dużymi miastami Czech, a także z Niemcami, Prologis Park Prague Airport będzie mógł zaoferować swoim klientom wysokiej jakości budynki dystrybucyjne.

- Wobec rozwoju rynku nieruchomości przemysłowych oraz powrotu wzmożonej aktywności deweloperów w tej branży postanowiliśmy sprzedać pozostałą część parku logistycznego jednemu deweloperowi – powiedziała Marie Passburg, Prezes Skanska Property Czech Republic.

(źr. za inf. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.