Dodaj ogłoszenie o pracy


Raben otworzył kolejne centrum logistyczne - inwestycja w Kaliszu warta ponad 15 mln zł

Grupa Raben otworzyła kolejne nowe centrum logistycznego spółki Raben Polska. Po Lublinie, teraz przyszedł czas na Kalisz. Łącznie w magazynie i biurze zatrudnionych jest ok. 30 osób, dla kaliskiego oddziału pracuje również ponad 60 współpracujących kierowców. Koszt inwestycji wyniósł 15 milionów złotych.

Wspomniany obiekt posiada halę magazynowo-tranzytową o powierzchni 2919 m2, trzykondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni użytkowej  ponad 663 m2, niemal 12 690 m2 powierzchni chodników, parkingów i placów manewrowych dla samochodów osobowych oraz ponad 22 055 m2 powierzchni zieleni. - Nieustannie udoskonalamy nasze usługi, by dostosować się do dynamicznie zmieniającego się rynku. Inwestujemy w infrastrukturę oraz systemy informatyczne, aby zwiększyć atrakcyjność oferty i bezpieczeństwo przesyłek odbiorców naszych usług. Budowa oddziału w Kaliszu jest odpowiedzią na potrzeby rynku. Za jego sprawą sieć naszych placówek jest liczniejsza, Klienci mają do nich łatwiejszy dostęp, a procesy stają się jeszcze sprawniejsze - komentuje Ewald Raben, CEO Grupy Raben.

- Inwestycje są kołem napędowym rozwoju miasta, zwłaszcza jeśli opierają się na nowych technologiach i stwarzają kolejne formy zatrudnienia. Coraz więcej firm rozpoczyna bądź rozwija swoją działalność w kaliskich strefach gospodarczych i ekonomicznych – mówi Janusz Pęcherz, Prezydent Kalisza.  

- Koncentrujemy się na wykorzystaniu atutów naszej lokalizacji. Znajdujemy się blisko swoich Klientów i stajemy się doskonałym  uzupełnieniem  oferty  Grupy Raben dla odbiorców usług z naszego rejonu. Grupa Raben stawia również na ekologię, dlatego  zastosowaliśmy w naszym nowym obiekcie nowoczesne rozwiązania techniczne, które w połączeniu z optymalizowaniem operacji logistycznych, pozwalają na znaczne ograniczenie zużycia energii elektrycznej, gazu i wody. Dla przykładu hala magazynowa została wyposażona  w energooszczędne oświetlenie wykonane w technologii LED - komentuje Roman Pospieszyński, Kierownik Oddziału w Kaliszu.

Grupa Raben, w tym również oddział mieszczący się w Kaliszu, obsługuje małe, średnie oraz duże firmy, wspierając logistycznie lokalny biznes.

(źr. za inf. Raben Polska)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.