Dodaj ogłoszenie o pracy


94 tys. mkw – tyle Prologis wynajął w kwietniu w regionie Warszawy

Prologis, podpisał sześć umów najmu o całkowitej powierzchni prawie 94 tys. metrów kwadratowych w regionie Warszawy. Transakcje najmu zawarte w kwietniu obejmują nowe umowy, przedłużenia oraz wynajem dodatkowej powierzchni i są to:
•    35 tys. metrów kwadratowych w Prologis Park Sochaczew – umowa przedłużenia z Procter & Gamble, jedną z największych globalnych firm z branży produktów szybkozbywalnych (FMCG)
•    34 tys. metrów kwadratowych w Prologis Park Teresin – przedłużenie umowy z Viva, jedną z największych na świecie firm produkujących opakowania z tworzyw sztucznych;
•    11,6 tys. metrów kwadratowych w Prologis Park Nadarzyn – przedłużenie kontraktu na 10 000 metrów kwadratowych i podpisanie umowy na wynajem kolejnych 600 metrów kwadratowych z firmą VTS, czołowym producentem centrali wentylacyjnych i klimatyzacyjnych;
•    5,222 tys. metrów kwadratowych w Prologis Park Błonie – umowa przedłużenia z firmą PPG Deco Polska, liderem polskiego rynku farb do ścian i innych powierzchni;
•    5 tys. metrów kwadratowych w Prologis Park Sochaczew – wynajem dodatkowej powierzchni przez jednego z czołowych przewoźników z branży przesyłek pocztowych i logistyki;
•    3,5 tys. metrów kwadratowych w Prologis Park Warsaw II – nowa umowa najmu z firmami Pilot Unlimited i Helix, międzynarodowymi dystrybutorami rozpoznawalnych marek produktów spożywczych i chemicznych.

- Warszawa to bardzo konkurencyjny rynek, ale mimo to w kwietniu każdego dnia wynajmowaliśmy średnio ponad 3 100 metrów kwadratowych tylko w tym regionie – powiedział Michał Czarnecki, Head of Leasing Prologis na Polskę. - Świadczy to o jakości naszych obiektów, dzięki której utrzymujemy dotychczasowych klientów jak również zdobywamy nowych.

Działając aktywnie w pięciu krajach w regionie (Polska, Czechy, Węgry, Słowacja i Rumunia) z portfolio ponad 3,7 miliona metrów kwadratowych, Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 31 marca 2014 roku).

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.