Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowa spółka Dachser w Finlandii

Od 1 czerwca 2014 r. Dachser rozpocznie swoją działalność w Finlandii  otwierając spółkę Dachser Finland Oy. Pięćdziesiąt procent udziałów kapitałowych w spółce posiada ACE Logistics Group – partner operatora z siedzibą w Tallinie w Estonii, z którym Dachser już od ponad piętnastu lat współpracuje w regionie bałtyckim.

Nowa spółka położona w Vantaa w pobliżu Helsinek ma 1200 mkw. powierzchni magazynowej i realizuje codzienne połączenia z europejską siecią lądową. Przesyłki z Finlandii do Europy transportowane są w jasno określonych ramach czasowych. Poprzez wykorzystanie rozwiązań eurohubów zlokalizowanych w  Bratysławie (Słowacja) i Überherrn (Niemcy) oraz platformę centralną w Bad Salzuflen (Niemcy) przesyłki są konsolidowane, a łańcuch dostaw w znaczący sposób optymalizowany. Tak samo dzieje się z przesyłkami kierowanymi do Finlandii. Dachser Air & Sea Logistics w 2013 roku nabył większościowy pakiet udziałów w spółce Oy Waco Finlandia, dzięki czemu nowa spółka zajmuje się również spedycją lotniczą i morską. - Systemy informatyczne, jednolite standardy wydajności i jakości, stałe ramy czasowe oraz rozbudowana sieć oddziałów w całej Europie – to główne korzyści płynące z bezpośredniego połączenia z siecią DACHSER. Teraz w pełni mogą docenić je również klienci z Finlandii – mówi Michael Schilling, szef transportu drogowego w DACHSER. - Ta integracja jest jednocześnie wzmocnieniem naszej sieci transportowej w Europie Północnej – dodaje.

- Vantaa, dzięki swojej bliskości do fińskiego eksportu i importu, jest świetną lokalizacją – wyjaśnia Tuomas Leimio, dyrektor zarządzający DACHSER Finland Oy. - Aż 85 proc. transportu lądowego Finlandii zlokalizowane jest w trójkącie wyznaczonym przez miasta Helsinki, Turku i Tampere. Na rynku fińskim, wspieranym przez globalną sieć DACHSER oraz nasze wysoko rozwinięte procesy i systemy informatyczne, widzimy doskonałe perspektywy wzrostu – dodaje.
Dachser w Europie Północnej posiada ponadto swoje organizacje krajowe w Danii, Norwegii i Szwecji, gdzie zatrudnia w sumie około 500 pracowników. Natomiast Estonia, Łotwa i Litwa są obsługiwane przez wieloletniego partnera – operatora logistycznego ACE Logistics Group.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.