Dodaj ogłoszenie o pracy


Polskie Towarzystwo Logistyczne dwukrotnie wyróżniło firmę Dachser

Podczas tegorocznego Kongresu Logistycznego LOGISTICS 2014 w Poznaniu, który odbył się w dniach 14-16 maja, firma Dachser otrzymała dwa wyróżnienia Polskiego Towarzystwa Logistycznego: za projekt Supply Pipeline dla usługi Dachser DIY Logistics oraz za autorski program stażowy.

Prestiżowa Nagroda Polskiego Towarzystwa Logistycznego przyznawana jest za znaczące osiągnięcia organizacyjne lub technologiczne w obszarze logistyki. Obok nagrody głównej przyznano kilka wyróżnień, w tym aż dwa dla projektów firmy Dachser.

Program stażowy
Program stażowy w Dachser trwa dwa lata, podczas których młodzi ludzie po 3-4 miesiące pracują w różnych działach w firmie. Stażyści rekrutowani są wśród absolwentów szkół średnich, głównie o profilu logistycznym. Zaczynają od magazynu, następnie przechodzą do zespołu dyspozycji, spedycji, obsługi klienta, działu handlowego i reklamacji. W ten sposób świetnie poznają firmę, procesy logistyczne oraz różne aspekty pracy w logistyce. Jednocześnie, wraz z kolegami uczestniczącymi w podobnych programach w innych krajach, zgłębiają swoją wiedzę, korzystając z platformy e-learningowej. Obecnie operator przygotowuje rekrutację do czwartej edycji programu.
 - Od lat widzimy niedoskonałości absolwentów szkół, jeśli chodzi o przygotowanie do praktycznej pracy. Naszym marzeniem było wyedukowanie pracownika idealnego, stąd pomysł wdrożenia u nas dwuletniego programu stażowego, podczas którego uczymy młodych ludzi konkretnych umiejętności – mówi Grzegorz Lichocik, prezes zarządu Dachser w Polsce. - Zalety tego projektu są nie do przecenienia, czego dowodzi także świetna ocena i wyróżnienie dla naszego programu stażowego przyznane przez Polskie Towarzystwo Logistyczne – dodaje.
Program stażowy Dachser umożliwia uczestnikom nie tylko zdobycie doświadczenia w logistyce, ale także stałe zatrudnienie w firmie - Na programie korzysta  również firma – dzięki niemu zyskaliśmy już wielu wszechstronnie wykwalifikowanych pracowników, którzy znają nasze wszystkie procesy od podszewki – wyjaśnia Grzegorz Lichocik.

Supply Pipeline Dachser DIY Logistics
Usługa Dachser DIY Logistics polega na dostarczaniu przesyłek do sieci marketów budowlanych oraz świadczeniu szeregu usług dodatkowych, w tym merchandisingu na terenie sklepu. Wyjątkowość usługi polega na tym, że operator dostarcza produkty bezpośrednio na półki, a nie tylko na rampę sklepu. Aby wszystkie procesy na każdym etapie mogły być sprawnie zintegrowane, pracownicy operatora opracowali model wdrożenia Supply Pipeline, optymalizujący łańcuch dostaw. - Naszą intencją było połączenie dwóch serwisów – dostaw do marketów oraz merchandisingu w sklepach w celu zwiększenia efektywności sprzedaży produktów w marketach DIY. Kolejnym etapem projektu jest rozszerzenie serwisu na inne kraje – wyjaśnia Juliusz Pakuński, project manager usługi Dachser DIY Logistics w Polsce. - Obecnie DIY Logistics realizowany jest w całej Europie, codziennie dostarczamy do 18 tys. marketów w całej Europie, ponad 2 mln przesyłek rocznie. Oferujemy unikalną, dostosowaną do potrzeb dostawców sieci DIY usługę, opartą na dużej ilości własnych oddziałów oraz globalnej sieci dostaw w Europie – dodaje Juliusz Pakuński.

Dachser w Polsce w 2013 roku osiągnął przychody w wysokości 199,1 mln PLN oraz obsłużył 766.168 przesyłek o tonażu 261.434 ton. Firma zatrudnia obecnie 295 pracowników w 8 oddziałach.

(źr. za inf. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.