Dodaj ogłoszenie o pracy


Fiege Logistik wchodzi na rynek rekrutacji – tworzy joint venture z Work Service

W I kwartale tego roku zarząd Grupy Kapitałowej Work Service S.A. i  Fiege Logistik Stiftung & Co. KG powołali spółkę joint venture. W efekcie Work Service posiada 51 proc. udziałów, a Fiege Logistik Stiftung & Co. kontroluje pozostałe 49 proc. udziałów w nowym podmiocie - Uni/serv i worksess. Całkowita wartość transakcji wyniosła 21.7 milionów euro. Z przychodami rzędu 100 milionów euro w 2014 roku, powstała Grupa Kapitałowa będzie jedną z wiodących agencji pracy tymczasowej oraz outsourcingu na rynku niemieckim. Akwizycja jest kolejnym etapem dynamicznej ekspansji Work Service w trójkącie Berlin-Moskwa-Stambuł.

Grupa Fiege, właściciel Fiege uni/serv i Fiege worksess jest wiodącym operatorem logistycznym na niemieckim rynku i prekursorem zintegrowanych rozwiązań dla logistyki kontraktowej. Podczas swojej ponad 140-letniej historii, Grupa zbudowała sieć 200 oddziałów zlokalizowanych w 17 krajach Europy i Azji. Spółki wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Fiege cieszą się dużym zaufaniem pracowników, partnerów biznesowych i inwestorów. W 2013 roku Grupa Fiege ogłosiła koncentrację swoich działań na rynku Europy Środkowo-Wschodniej, oraz Chin i Indii a joint venture z Work Service jest kolejnym krokiem w tej strategii. Uni/serv i worksess zostały założone w 2002 roku, jako wyspecjalizowane spółki oferujące usługi pracy tymczasowej na rzecz Grupy i jej Klientów, głównie w branży handlowej i przemyśle. Naczelnym celem działalności obu spółek jest dostarczanie wykwalifikowanego personelu do centrów logistycznych. Aktualnie uni/serv jest jedną z 25 największych niemieckich agencji pracy tymczasowej.

Powołana spółka joint venture będzie preferowanym dostawcą usług w zakresie pracy tymczasowej dla Grupy Fiege. Uni/serv i worksess będą nadal realizowały blisko połowę takich zamówień. Doświadczenia, kompetencje oraz rozbudowana sieć kontaktów biznesowych na terenie Niemiec będą bez wątpienia dużymi atutami w przyszłym rozwoju spółki oferującej kompleksowe usługi HR na rynku niemieckim. Strategicznym celem powołanej spółki joint venture jest dołączenie do pierwszej dziesiątki największych niemieckich firm sektora usług personalnych w Niemczech.
- Wchodzimy w partnerstwo biznesowe z mocnym graczem na rynku niemieckim. Współpraca umożliwi nam dostęp do atrakcyjnego rynku niemieckiego. Z drugiej strony będziemy dostarczać pracowników dla wymagających niemieckich Klientów, nie tylko rekrutując w Niemczech, ale również dostarczając wykwalifikowany personel z Centralnej Europy – powiedział Tomasz Hanczarek, prezes Zarządu Work Service S.A.

- Oferujemy dzisiaj kompleksowy pakiet usług HR i chcielibyśmy wykorzystać nasz know-how do wspólnego rozwoju na trzecim największym europejskim rynku pracy. Wart ponad 20 miliardów euro rynek niemiecki jest kluczowym obszarem naszych zainteresowań i aktywności biznesowej. Alians z tak doświadczonym partnerem wzbogaca nas o kompetencje pracy tymczasowej w Niemczech, jak również umożliwi nam dostęp do sieci sprzedaży całej Grupy Kapitałowej Fiege – dodaje Tomasz Misiak, prezydent Rady Nadzorczej Work Service S.A.

- Joint venture to doskonała szansa dla obu partnerów. My wnosimy zmotywowany i profesjonalny zespół niemiecki, bazę Klientów w całych Niemczech, w także naszą siatkę relacji biznesowych. Work Service daje know-how, portfolio nowych usług oraz segmentów rynku, takich jak finanse, ubezpieczenia czy IT. To umożliwi nam znaczące rozszerzenie naszej oferty rynkowej. Partnerstwo wzmocni naszą pozycję na rynku niemieckim jako dostawcę kompleksowych usług HR – powiedział Felix Fiege, Członek Zarządu Grupy Fiege.

Nowo powołana spółka joint venture jest kolejną już akwizycją Work Service S.A. zrealizowaną w ramach strategii objęcia pozycji niekwestionowanego lidera HR w trójkącie Berlin-Moskwa-Stambuł. W ostatnim czasie do Grupy Kapitałowej Work Service dołączyła węgierska agencja pracy tymczasowej Prohuman, a wcześniej Antal International i Work Express. Głównym inwestorem finansowym w Work Service S.A. jest fundusz private equity PineBrigde Investments.

(źr. Fiege)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.